Казахстан шукає шляхи експорту урану в обхід РФ - Reuters 

Казахстан шукає шляхи експорту урану в обхід РФ - Reuters 
Об'єкт АТ "Національна атомна компанія "Казатомпром". Фото: пресслужба "Казатомпром"

Національна атомна компанія "Казатомпром" працює над збільшенням потужностей свого альтернативного судноплавного маршруту, який обходить економічну зону Росії, щоб зменшити ризики від можливих санкцій. Про це повідомляє Reuters з посиланням на заяву компанії.

Ми продовжуємо воювати з окупантом на інформаційному фронті, надаючи виключно перевірену інформацію та аналітику.
Війна позбавила нас можливості заробляти, просимо Вашої підтримки.
Підтримати delo.ua

"Однак Транскаспійський міжнародний транспортний маршрут (TITR), який компанія успішно використовує як альтернативний маршрут з 2018 року, допомагає знизити ризик недоступності основного маршруту з будь-якої причини", — йдеться в повідомленні компанії.

TITR пролягає з Казахстану через Каспійське море до Азербайджану, а потім до Грузії, звідки продукцію можна доставляти через чорноморські порти.

"Казатомпром" має затверджену річну квоту, яка дозволяє йому відвантажувати в цілому до 3500 тонн урану зі своїх казахстанських шахт через TITR. Для порівняння: "Казатомпром" і його спільні підприємства в третьому кварталі 2022 року видобули близько 5400 тонн.

Раніше стало відомо, що Казахстан має намір диверсифікувати маршрути експорту своєї нафти після того, як російська влада зупинила роботу терміналів у Новоросійську, через які на закордонні ринки йшли десятки мільйонів тонн сировини, видобутої в Казахстані.

Зазначимо також, що у Алматы поступово формується позиція щодо російсько-української війни. Зокрема, президент Токаєв заявив, що його країна не визнаватиме так звані "Л/ДНР".

Крім того, Казахстан не порушуватиме західні санкції проти Росії.