Казахстан виходить із угоди СНД про валютний комітет

Казахстан виходить із угоди СНД про валютний комітет

Президента Касим-Жомарт Токаєв підписав указ про вихід Казахстану з угоди Співдружності незалежних держав (СНД) 1995 року про Міждержавний валютний комітет, повідомляє кореспондент агентства. Про це повідомляє Zonakz.

Ми продовжуємо воювати з окупантом на інформаційному фронті, надаючи виключно перевірену інформацію та аналітику.
Війна позбавила нас можливості заробляти, просимо Вашої підтримки.
Підтримати delo.ua

"Затвердити протокол про припинення дії угоди про створення Міждержавного валютного комітету від 26 травня 1995 року, укладеної у Мінську 25 жовтня 2013 року", - сказано в документі, що вже набув чинності.

Цей комітет створювали для посилення співробітництва країн СНД у галузі валютно-платіжних та кредитних відносин, розвитку форм та методів координації грошово-кредитної та валютної політики держав-учасниць організацій.

Комітат також працював над удосконаленням валютного законодавства, що стосується розрахункових та кредитних відносин між країнами СНД. У Казахстані поки що не уточнили причину виходу з цієї угоди.

Зазначимо, що Кремель офіційно вважає Казахстан своїм союзником, проте після початку повномасштабної війни в Україні Нур-Султан дав зрозуміти, що не збирається підтримувати країну-агресора.

Наприклад, напередодні Казахстан заявив, що має намір налагодити постачання нафти в обхід Росії. До цього Токаєв заявив, що його країна не визнаватиме так звані Донецьку та Луганську народні республіки. На додаток до цього Казахстан не порушуватиме західні санкції проти Росії.