Кулеба назвав терміни появи винищувачів F-16 в Україні

F-16
Перші F-16 будуть в Україні у першій половині 2024 року. Фото: Вікіпедія

Україна наразі немає відповідної інфраструктури для експлуатації винищувачів F-16. За оптимістичним сценарієм поставки літаків будуть у першій половині наступного року, коли пілоти закінчать навчання та підготують летовища.

Адаптуйте бізнес-стратегію до сучасних викликів разом з управлінцями «Біосфера», Ajax, Bolt, Prom.ua, Uklon та ще понад 60 топових компаній
13 грудня на GET Business Festival отримайте перевірені стратегії залучення інвестицій для бізнесу, просування продукту онлайн та цифровізації бізнесу.
Забронювати участь

Про це заявив голова МЗС Дмитро Кулеба, пише Укрінформ.

За його словами, перешкодою для отримання літаків наразі є відсутність в Україні відповідної інфраструктури для них, а також навчання пілотів, яке ще триває.

Кулеба наголосив, що нині партнери ухвалили всі принципові рішення щодо F-16.

"І ви пам'ятаєте турне президента, коли він перебував у Нідерландах, у Данії, коли ми показували літаки, які літатимуть у нашому повітряному просторі. Останнє досягнення авіаційної коаліції - це рішення Бельгії надати літаки", - сказав міністр.

Він додав, що за оптимістичним сценарієм Україна отримає винищувачі F-16 у першій половині 2024 року.

"Щойно пілоти завершать навчання, а паралельно в Україні готується інфраструктура для цього – літаки будуть в Україні", – зазначив глава МЗС.

Раніше міністр оборони Данії Троельс Лунд заявив, що передача перших F-16 Україні відбудеться на початку 2024 року.

А міністр оборони США Ллойд Остін заявляв, що F-16 прибудуть на поле бою не раніше наступної весни.

Наразі українські пілоти навчаються польотам на винищувачах F-16 на базі ВПС Національної гвардії в Тусконі в штаті Аризона в США.