Нацкомісія зі стандартів державної мови дозволила писати назву країни-агресора з малої букви

Нацкомісія зі стандартів державної мови дозволила писати назву країни-агресора з малої букви
Ілюстрація: НКСДМ

Національна комісія зі стандартів державної мови (НКСДМ) прийняла рішення щодо можливого написання назв країни-агресора та її історичних аналогів з малої літери в текстах неофіційного характеру.

Адаптуйте бізнес-стратегію до сучасних викликів разом з управлінцями «Біосфера», Ajax, Bolt, Prom.ua, Uklon та ще понад 60 топових компаній
13 грудня на GET Business Festival отримайте перевірені стратегії залучення інвестицій для бізнесу, просування продукту онлайн та цифровізації бізнесу.
Забронювати участь

Про це повідомили у пресслужбі комісії.

Згідно з повідомленням, вживання малої літери для назв "російська федерація", "росія", "москва", "московія", "московське царство", "російська імперія", "державна дума рф" тощо в текстах неофіційного характеру не кваліфікується як відхилення від норм української мови.

Таке рішення комісії підтримали Інститут української мови НАН України та Інститут мовознавства імені О. О. Потебні НАН України у відповідних офіційних листах.

У НКСДМ зазначили, що використання малої літери для зазначених назв у текстах неофіційного характеру є прийнятним і відповідає вимогам норм української мови.

Нагадаємо, міністр освіти і науки Оксен Лісовий не проти того, щоб діти в українських школах писали з маленької літери назву країни-агресора.

"Правопис "РФ" з великої літери – помилка, але вимога нормопроєктування. Без такого виправлення Мінʼюст не зареєстрував би наш наказ, що визначає особливості навчання українських школярів, які нині перебувають за кордоном", - пояснив міністр.