НБУ курс:

USD

41,54

-0,00

EUR

45,00

-0,00

Готівковий курс:

USD

41,55

41,48

EUR

45,30

45,10

Польща та країни Балтії наполягають на санкціях проти атомної енергетики РФ

польща, прибалтика, санкції
Польща та країни Балтії пропонують запровадити санкції проти Росії у сфері атомної енергетики

Польща та країни Балтії пропонують запровадити санкції проти Росії у сфері атомної енергетики. Вони хочуть, щоб це стало основою для обговорення наступного, 11-го пакету санкцій проти Росії.

Як забезпечити розвиток і стійкість компаній: досвід TERWIN, NOVUS, Arcelor Mittal, СК ІНГО та 40 інших провідних топменеджерів та державних діячів.
11 квітня на Business Wisdom Summit дізнайтесь, як бізнесу адаптуватися до нових регуляторних вимог, реагувати на зміни та залучати інвестиції у нинішніх умовах. Реальні кейси від лідерів українського бізнесу.
Забронювати участь

Журналіст RMF FM отримав документ, в якому міститься пропозиція запровадити індивідуальні санкції щодо членів правління "Росатома", заборону на укладення нових контрактів з цією компанією, заборону на інвестиції в російську атомну енергетику та заборону на імпорт російського збагаченого урану. 

Повідомляється, що чотири країни, які місяцями закликали до санкцій проти Росатома, бажаючи переконати інші країни у своїй правоті, цього разу пропонують багато винятків і перехідних періодів.

Вихід із співпраці з Росатомом планується поступово, протягом двох років. Це дозволить розморозити активи російської компанії та отримати доступ до коштів, а Угорщина отримає дев’ять років перехідного періоду для завершення будівництва АЕС "Пакш" за російськими технологіями.

В документі йдеться про те, що деякі країни Євросоюзу нещодавно відмовилися від співпраці з Росією в галузі атомної енергетики і наводиться приклад Чехії, яка в березні минулого року не допустила "Росатом" до тендеру на будівництво нової АЕС. Фінляндія також відмовилася від співпраці з російським агентством у будівництві ядерного реактора.

Проте зазначається, що отримати згоду всього Європейського Союзу з цього приводу буде дуже важко.

Угорщина, Франція і Болгарія, які дуже залежні від російських технологій, уже неодноразово висловлювали свої заперечення. Франція не хоче відмовлятися від співпраці в цій сфері.

Крім того, у Брюсселі вважають, що 11-й пакет санкцій спрямований на запобігання обходу вже запроваджених обмежень, а не на нові сфери російської економіки.

Міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійярто, підтвердив, що Угорщина не підтримає санкції ЄС проти ядерної енергетики Росії.