НБУ курс:

USD

41,57

+0,13

EUR

45,35

+0,18

Готівковий курс:

USD

41,55

41,45

EUR

45,30

45,07

Санкції проти "Росатому": ЗМІ назвали країни, які блокують обмеження

ЄП, Європарламент, ЄС, Євросоюз
Європейський парламент. Фото: Pixabay

Франція, Угорщина і Болгарія блокують санкції Євросоюзу проти російської атомної енергетики, зокрема проти компанії "Росатом". Україна закликає поширити обмеження на цей сектор.

Як забезпечити розвиток і стійкість компаній: досвід TERWIN, NOVUS, Arcelor Mittal, СК ІНГО та 40 інших провідних топменеджерів та державних діячів.
11 квітня на Business Wisdom Summit дізнайтесь, як бізнесу адаптуватися до нових регуляторних вимог, реагувати на зміни та залучати інвестиції у нинішніх умовах. Реальні кейси від лідерів українського бізнесу.
Забронювати участь

Про це з посиланням на власні джерела повідомляє польська агенція РАР.

"Найбільшим прихильником співпраці з "Росатомом" у ядерній енергетиці є Франція. Найгучніші - угорці, які, коли йдеться про санкції проти "Росатому", посилаються на національну безпеку. Болгарія також висловлює занепокоєння щодо безпеки постачань", - повідомило агентству одне з джерел в ЄС.

Так, раніше Франція повідомляла, що багато її АЕС використовують російське паливо. В Угорщині "Росатом" будує два нові енергоблоки АЕС "Пакш".

До Брюсселю доходить інформація, що "Росатом" відчув свою захищеність через те, що його не включили до жодного з 10 санкційних пакетів. Тож, компанія почала розширювати свою діяльність на сфери, напряму не пов'язані з атомною енергетикою.

Постійний представник Польщі в ЄС Анджей Садош заявив, що Варшава наполягає на санкціях проти російської атомної енергетики.

"Це один з польських постулатів. Ми працюємо над цим у тісній співпраці з українською стороною. Ми також помічаємо, що "Росатом" починає використовувати свій своєрідний імунітет, розширюючи діяльність на інші сфери", – сказав він. 

Агентство РАР пише, що запровадження санкцій проти російської атомної енергетики було однією з умов підтримки Польщею 10-го пакету антиросійських обмежень.

Нагадаємо, країни Європейського Союзу в останні хвилини 24 лютого погодили черговий, 10-й, пакет санкцій проти Росії. Нові обмеження включають посилення експортних обмежень щодо товарів подвійного призначення, а також заходи проти організацій, які підтримують війну, поширюють пропаганду або доставляють безпілотники, які використовує Росія.