НБУ курс:

USD

41,37

+0,09

EUR

43,63

--0,02

Готівковий курс:

USD

41,69

41,63

EUR

44,19

44,00

Президент Естонії затвердив склад нового уряду: хто став прем'єром

Кая Каллас, прем'єр-міністр Естонії
Прем'єр-міністр Естонії Кая Каллас. Фото: Twitter Kaja Kallas

Президент Естонії Алар Каріс 17 квітня затвердив склад нового уряду республіки. Очолить уряд лідер партії "Реформ" Кая Каллас, яка була прем'єр-міністром і в колишньому Кабміні.

Відкрийте нові горизонти для вашого бізнесу: стратегії зростання від ПриватБанку, Atmosfera, ALVIVA GROUP, Bunny Academy та понад 90 лідерів галузі.
12 грудня на GET Business Festival дізнайтесь, як оптимізувати комунікації, впроваджувати ІТ-рішення та залучати інвестиції для зростання бізнесу.
Забронювати участь

Про це повідомляє естонська громадська телерадіомовна компанія ERR.

До уряду Каллас увійде 13 міністрів, а не 15, як було раніше. Семеро представників партії "Реформ" зможуть отримати міністерські портфелі, по три міністерські пости — члени партій "Естонія 200" та соціал-демократів. Коаліція матиме в парламенті 60 депутатських мандатів із 101.

Зокрема, від партії "Реформ", окрім Каллас, до Кабінету міністрів увійшли Март Вирклаєв (міністр фінансів), Ханно Певкур (міністр оборони), Калле Лаанет (міністр юстиції), Крістен Міхал (міністр з клімату), Хейді Пурга (міністр культури) та Сігне Рійсало (міністр соціального захисту).

Відповідно від двох інших партій в уряд увійшли Крістіна Каллас (міністр освіти), Маргус Цахкна (міністр закордонних справ) та Тійт Рійсало (міністр економіки та інфотехнологій), а від соціал-демократів Лаурі Ляенеметс (міністр внутрішніх справ), Мадіс Каллас (міністр регіонального розвитку) та Рійна Сіккут (міністр здоров'я).

Каллас отримала повноваження сформувати новий уряд за підтримки 59 членів Рійгікогу.

Вона стане головою уряду вже втретє. Її перший уряд пропрацював з 26 січня 2021 року по 18 липня 2022 року. Другий уряд працював з 18 липня 2022 року.

Кая Каллас у своїй політиці більше дотримувалася проукраїнської позиції. Вона першою серед європейських лідерів підтримала ідею, заборонити росіянам в'їжджати до ЄС. Згодом Естонія закрила кордони для росіян із шенгенськими візами.