Сі Цзіньпін готується до війни - Foreign Affairs

Китай, армія, танк

Китайський лідер в своїх промовах в парламенті торкнувся теми війни й закликав своїх генералів "наважитися воювати".

Адаптуйте бізнес-стратегію до сучасних викликів разом з управлінцями «Біосфера», Ajax, Bolt, Prom.ua, Uklon та ще понад 60 топових компаній
13 грудня на GET Business Festival отримайте перевірені стратегії залучення інвестицій для бізнесу, просування продукту онлайн та цифровізації бізнесу.
Забронювати участь

Про це йдеться в матеріалі Foreign Affairs.

Китайський уряд також оголосив про збільшення на 7,2% оборонного бюджету, який вже подвоївся за останнє десятиліття, а також про плани зробити країну менш залежною від іноземного імпорту зерна. Крім того, в останні місяці Пекін оприлюднив нові закони про військову готовність, нові бомбосховища в містах по той бік Тайванської протоки і нові офіси "Національної оборонної мобілізації" по всій країні.

Видання зазначає, що в Пекіні щось змінилося, й політики і бізнес-лідери в усьому світі не можуть дозволити собі ігнорувати це: якщо Сі каже, що готується до війни, було б нерозумно не повірити йому на слово.

У грудні був оприлюднений новий закон, який дозволить Народно-визвольній армії Китаю (НВАК) легше активувати резервні сили та інституціоналізувати систему поповнення бойових підрозділів у разі війни. Такі заходи, як зазначають аналітики, свідчать про те, що Сі виніс уроки щодо військової мобілізації з невдач російського президента Володимира Путіна в Україні.

Крім того, у лютому було ухвалено рішення "Про коригування застосування деяких положень кримінально-процесуального законодавства щодо військових у воєнний час", яке надає Центральній військовій комісії повноваження коригувати правові норми. Це рішення, зокрема, може буде використано для переслідування осіб, які виступають проти поглинання Тайваню.

Також китайський уряд відкрив офіси з мобілізації національної оборони по всій країні. Водночас міста в провінції Фуцзянь, через протоку від Тайваню, почали будувати або модернізувати бомбосховища і щонайменше одну лікарню швидкої допомоги воєнного часу.

Нагадаємо, що після візиту до Росії китайський лідер не висловловив прямої підтримки війни президента Росії Володимира Путіна, але не став заявляти і про її припинення. Сі Цзіньпін і Володимир Путін націлилися на формування нового світового порядку.