НБУ курс:

USD

41,49

--0,08

EUR

44,75

--0,08

Готівковий курс:

USD

41,50

41,42

EUR

45,20

45,00

Файли Cookie

Я дозволяю DELO.UA використовувати файли cookie.

Політика конфіденційності

Словаччина погодилася ремонтувати німецькі гаубиці для України

panzerhaubitze артилерійські установки зброя
Словаччина погодилася ремонтувати самохідні артилерійські установки Panzerhaubitze 2000 для України Фото: Flickr

Німеччина домовилася про ремонт самохідних артилерійських установок Panzerhaubitze 2000 для України у Словаччині. 

Як забезпечити розвиток і стійкість компаній: досвід TERWIN, NOVUS, Arcelor Mittal, СК ІНГО та 40 інших провідних топменеджерів та державних діячів.
11 квітня на Business Wisdom Summit дізнайтесь, як бізнесу адаптуватися до нових регуляторних вимог, реагувати на зміни та залучати інвестиції у нинішніх умовах. Реальні кейси від лідерів українського бізнесу.
Забронювати участь

21 лютого Німеччина і Словаччина підписала документ, згідно з яким самохідні артилерійські установки Panzerhaubitze йтимуть на обслуговування до Словаччини, -  повідомила посол Німеччини в Україні Анка Фельдгузен під час брифінгу. 

"Цей процес щодо обслуговування, особливо Panzerhaubitze, у Словаччині довго тривав, але вчора було підписано врешті-решт документ, що зараз ці Panzerhaubitze йдуть прямо в Словаччину, тобто не так далеко", - сказала посол.

У грудні в Словаччині відкрили ремонтну базу для пошкодженої української військової техніки. З лютого 2023 року гаубиці не могли потрапити на ремонт. У Братиславі це пояснювали невирішеними юридичними питаннями, серед яких імпортні мита. Німеччина була змушена перевозили поламану зброю в сусідні країни ЄС, тим самими витрачаючи більше часу на ремонт і повернення зброї в Україну. 

Установки Panzerhaubitze 2000, які отримала Україна від союзників, - одні з найкращих артилерійських самохідних систем у світі. Адже САУ оснащена механізмом заряджання, внаслідок чого скорострільність досягає 10 пострілів за хвилину. PzH 2000 можуть вести вогонь стандартними снарядами на відстанях до 30-36 км, що перевищує показники більшості радянських гармат та гаубиць. А з використанням активно-реактивних снарядів бойова дальність збільшується вдвічі. Втім під час боїв в Україні виявилося, що є проблеми, зокрема, зі стволами. Тож частину зброї відправили на ремонт. 

Нагадаємо, що Словаччина, вслід за Польщею, передала Україні бойові літаки Міг-29. Міністр оборони Словаччини Ярослав Надь підписав угоду з Україною про передачу Києву 13 винищувачів радянського виробництва МіГ-29. Перевага цих літаків у тому, що українські пілоти з ними добре знайомі. Тож не витрачатимуть зайвий час на підготовку і зможуть одразу приступити до виконання завдань.

У грудні 2022 року уряд Словаччини затвердив новий пакет військової допомоги на 10,5 млн євро. До переліку ввійшли, зокрема, системи розмінування та боєприпаси.