НБУ курс:

USD

41,51

--0,02

EUR

45,23

+0,23

Готівковий курс:

USD

41,60

41,49

EUR

45,41

45,20

В Мінкульті озвучили нові обмеження для виїзду з України митців та журналістів

Олександр Ткаченко
Олександр Ткаченко. Фото: Мінкульт

Проект рішення щодо нових обмежень виїзду з України представників культурної галузі, які покликані запобігти неповерненню останніх до України, передбачає необхідність подання звітів та обмеження дії дозволів двома місяцями. Про це розповів в ефірі національного телемарафону міністр культури й інформаційної політики Олександр Ткаченко.

Як забезпечити розвиток і стійкість компаній: досвід TERWIN, NOVUS, Arcelor Mittal, СК ІНГО та 40 інших провідних топменеджерів та державних діячів.
11 квітня на Business Wisdom Summit дізнайтесь, як бізнесу адаптуватися до нових регуляторних вимог, реагувати на зміни та залучати інвестиції у нинішніх умовах. Реальні кейси від лідерів українського бізнесу.
Забронювати участь

"Ми тут підготували зміни до порядку виїзду артистів, митців, журналістів, де є два чи три ключових моменти. По-перше, всі ці люди мають подати підтвердження своїх організацій, що в цих організаціях ведеться військовий облік. Я думаю, що це справедливо", - зазначив він.

По друге, за словами чиновника бажаючі виїхати будуть повинні надавати "контракти стосовно того, для чого вони, власне, виїжджають", а також звіти про результати діяльності за кордоном.

"Вони мають надавати, відповідно, звіти про те, що вони зробили. Якщо це дипломатичні, умовно кажучи, візити - також має бути надано звіт. І такий виїзд не може тривати більше 60 днів", - повідомив Ткаченко.

Втім, конкретного документу в Мінкульті поки не публікували. Міністр також зазначив, що це питання є більш нагальним, ніж питання в'їзду до України росіян за паспортами третіх країн.

"Давайте для початку розберемося з тим, щоб у законний спосіб люди, які представляють Україну, могли промотувати Україну і в подальному, щоб усі ці коміки й стендапери, які паплюжать процес промоції української культури, не стали на заваді, в тому числі, групі Tvorchi виступати на "Євробаченні". Думаю, що в деяких випадках це не дурість, а свідома лінія поведінки", - вказав очільник відомства.

Нагадаємо, що 4 березня Мінкульт повідомив, що подав на затвердження Кабінетом міністрів більш жорсткий порядок отримання дозволів на тимчасовий виїзд за кордон чоловіків призовного віку. Таким чином відомство відреагувало на скандальні висловлювання стендап-коміка Андрія Щегеля, який хизувався тим, що виїхав з України, скориставшись існуючим порядком, і не збирається повертатися.