НБУ курс:

USD

41,49

--0,08

EUR

44,75

--0,08

Готівковий курс:

USD

41,50

41,42

EUR

45,20

45,00

Файли Cookie

Я дозволяю DELO.UA використовувати файли cookie.

Політика конфіденційності

В ООН готові підтримати місію МАГАТЕ на ЗАЕС, якщо Україна та РФ погодяться

В ООН готові підтримати місію МАГАТЕ на ЗАЕС, якщо Україна та РФ погодяться
Фото: energoatom.com.ua

В ООН готова підтримати місію Міжнародного агентства з атомної енергії на окуповану російськими військами Запорізьку атомну електростанцію, якщо на це погодяться і Україна, і Росія. Про це йдеться в опублікованому на сайті ООН коментарі речника генерального секретаря Стефана Дюжарріка.

Як забезпечити розвиток і стійкість компаній: досвід TERWIN, NOVUS, Arcelor Mittal, СК ІНГО та 40 інших провідних топменеджерів та державних діячів.
11 квітня на Business Wisdom Summit дізнайтесь, як бізнесу адаптуватися до нових регуляторних вимог, реагувати на зміни та залучати інвестиції у нинішніх умовах. Реальні кейси від лідерів українського бізнесу.
Забронювати участь

"Перебуваючи в тісному контакті з МАГАТЕ, Секретаріат ООН дійшов висновку, що він має в Україні логістичні та безпекові можливості, щоб підтримати будь-яку місію МАГАТЕ на Запорізьку АЕС з Києва, якщо Росія та Україна на це погодяться", - сказано в ньому.

При цьому Дюжаррік відкинув звинувачення з боку російських офіційних осіб на адресу Секретаріату ООН у тому, що він чи то скасував, чи то заблокував візит МАГАТЕ на ЗАЕС.

"По-перше, МАГАТЕ є спеціалізованою установою, яка діє повністю незалежно при ухваленні рішень про те, як виконувати свій конкретний мандат. По-друге, Секретаріат ООН не має повноважень блокувати або скасовувати будь-яку діяльність МАГАТЕ", - пояснив він.

Нагадаємо, що 10 серпня Україна офіційно звернулася до ООН та МАГАТЕ з проханням про невідкладну організацію ними спільної міжнародної місії на окуповану ЗАЕС за участю військових експертів, але під керівництвом МАГАТЕ, причому з в'їздом на окуповану РФ територію виключно з боку території, підконтрольної Україні.

14 серпня 42 країни та ЄС як міжнародна структура опублікували спільну заяву, в якій зажадали від РФ вивести всі свої війська з території ЗАЕС, а 15 серпня Верховна Рада прийняла звернення до міжнародної спільноти із закликом визнати дії Росії на ЗАЕС актом ядерного тероризму.