В РФ "обраним" можна безкарно критикувати Путіна, – ISW

В РФ "обраним" можна безкарно критикувати Путіна, – ISW

Певні особи в РФ тепер можуть критикувати лідера країни-агресора РФ Володимира Путіна та найвище військове керівництво, не боячись покарання. 

Про це повідомляє Інститут вивчення війни (ISW).

"У РФ відкривають новий сектор, де певні фігури можуть критикувати Путіна та найвищі ешелони влади без будь-якої видимої відплати", – зазначили аналітики.

Вони зауважують, що очільник приватної військової компанії "Вагнер" Євгеній Пригожин та злочинець Ігор Стрєлков-Гіркін стають дедалі сміливішим у своїх словесних атаках на Міноборони Росії, Кремль та безпосередньо Путіна.

Так, Пригожин 18 січня розкритикував нові інструкції Міноборони для російських військ в Україні, які обмежують використання певних персональних електронних пристроїв у зоні бойових дій і встановлюють чоловікам більш суворі вимоги до стандартів догляду.

Засновник ПВК "Вагнер" дедалі жорскіше критикує накази Міноборони Росії, а також високопосадовців, які, як він висловився, "повинні розвиватися, а не причісувати всіх під свої смішні правила, принципи та забаганки". 

Пригожин висловився щодо поточних політичних дебатів щодо заборони YouTube у Росії та заявив, що деякі чиновники в кремлівській адміністрації президента виступають проти заборони YouTube, оскільки це підірве їхні зусилля щодо відновлення відносин між Сполученими Штатами та Росією після того, як Росія програє війну в Україні.

Пригожин заявив, що такі чиновники думають, що Сполучені Штати "пробачать Росії її гріхи" підтримки "проросійських інтересів" і "підтримки Путіна", якщо Росія попросить пробачення у Заходу після програної війни. Цих чиновників Пригожин назвав "зрадниками народу", які проголошують високі проросійські цінності, але при цьому живуть і відпочивають за кордоном і "всіляко підтримують Захід".

"Це одна з найсміливіших нападок Пригожина на Кремль на сьогодні. Заява Пригожина була останньою з кількох, спрямованих на підрив довіри до міністерства оборони та просування Пригожина як обличчя російської "СВО", – зауважують аналітики ISW.

Вони також навели приклад, як військовий злочинець Ігор Гіркін різко натякнув, що підтримує усунення очільника Кремля з посади.

"Путін вирішив протягом тривалого часу не піддавати цензурі ці висловлювання", – підсумували в ISW.

Раніше в Інституті вивчення війни повідомляли, що у Кремлі намагаються завадити Пригожину підняти свій авторитет в РФ, адже він продовжує будувати військову структуру, паралельну до російського Міністерства оборони, що в перспективі може загрожувати режиму лідера країни-агресора РФ Володимира Путіна.