- Дата публікації
- Змінити мову
- Читать на русском
В США уникли "шатдауну", ухваливши тимчасовий бюджет

Сенат та Палата представників США ухвалили законопроєкт про тимчасове фінансування роботи уряду менш ніж за дві доби до так званого "шатдауну".
Формула №1 успіху в спортивному маркетингу!
Приєднуйся 10 вересня до Sport Marketing Marathon — марафону стратегій, метрик і рішень, які ведуть бренд до подіуму! Кейси інтеграцій з різними видами спорту, інфлюєнс-механіки, вимірювання PR та багато іншого.
Про це повідомляє Reuters.
Зазначається, що Палата представників США у четвер, 18 січня, схвалила проміжний законопроєкт про фінансування федерального уряду до початку березня.
У такий спосіб США змогли уникнути "шатдауну" - часткового припинення роботи американського уряду через те, що бюджет не був прийнятий у встановлені терміни.
За законопроєкт проголосували 314 законодавців, 108 висловилися проти.
Декількома годинами раніше цей законопроєкт ухвалив Сенат. За нього проголосували 77 сенаторів, проти -18.
Тепер документ має підписати президент США Джо Байден.
Зауважимо, оборонна частина бюджету США вже була підписана президентом Джо Байденом минулого місяця в законі про оборонні витрати — вона містить 300 мільйонів доларів для України.
Однак ця цифра у 300 млн є каплею в морі порівняно з 61 мільярдом доларів, які Байден просив Конгрес схвалити для допомоги Києву в боротьбі з російським вторгненням, яке почалося в лютому 2022 року. Республіканці відмовилися схвалити допомогу Україні без згоди демократів на значне посилення імміграційного законодавства.
Коли в США розглянуть фінансову допомогу Україні
Лідер демократів у Сенаті Чак Шумер повідомив, що наступним кроком стане розгляд пакета додаткового фінансування національної безпеки. Саме цей документ включає фінансову допомогу Україні.
"Щойно Конгрес уникне зупинки роботи, моя ціль - щоб Сенат якнайшвидше перейшов до розгляду додаткового документа з національної безпеки. Наша національна безпека, наші друзі за кордоном та майбутнє демократії не вимагають нічого іншого", - зазначив Шумер.
17 січня президент США Джо Байден провів конфіденційну зустріч із лідерами Конгресу, щоб пояснити їм нагальну потребу України в подальшій допомозі. Очікується, що законодавці розглянуть двопартійну угоду про фінансування України та безпеку кордонів наступного тижня.
Допомога від США
У жовтні президент США Джо Байден подав до Конгресу запит щодо, зокрема, фінансування допомоги Україні й Ізраїлю та зміцнення безпеки американських кордонів. Загалом ішлося про 106 млрд доларів.
Близько 14,3 млрд доларів у 2024 фінансовому році було запропоновано виділити Ізраїлю. Також Байден хотів отримати понад 9 млрд доларів на гуманітарну допомогу, зокрема для Ізраїлю та Гази, де населення стикається з гуманітарною кризою.
Що стосується України, то для неї президент США пропонував виділити 61,4 млрд доларів. Запит включав поповнення військового обладнання країни, надання допомоги в сфері економіки й безпеці й підтримку біженців у Штатах.
Нагадаємо, законопроєкт, який передбачав виділення $110 млрд на допомогу Україні, Ізраїлю й Тайваню та інші цілі,провалив процедурне голосування в Сенаті США. Республіканці у Сенаті заявили, що не підтримають його без більш суворих заходів безпеки на кордоні між США та Мексикою.
Джерело фото: ua.depositphotos.com