НБУ курс:

USD

41,64

+0,12

EUR

45,09

+0,11

Готівковий курс:

USD

41,65

41,55

EUR

45,35

45,15

Задоволеними 100% не буде ніхто: Шмигаль повідомив про результати переговорів з Туском

Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль із своїм польським колегою Дональдом Туском. Фото: Денис Шмигаль
Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль із своїм польським колегою Дональдом Туском. Фото: Денис Шмигаль

Учасники українсько-польських урядових консультацій обговорили у Варшаві питання, що становлять взаємний інтерес у співпраці, зокрема ситуацію на кордоні й торгівлю.

Як забезпечити розвиток і стійкість компаній: досвід TERWIN, NOVUS, Arcelor Mittal, СК ІНГО та 40 інших провідних топменеджерів та державних діячів.
11 квітня на Business Wisdom Summit дізнайтесь, як бізнесу адаптуватися до нових регуляторних вимог, реагувати на зміни та залучати інвестиції у нинішніх умовах. Реальні кейси від лідерів українського бізнесу.
Забронювати участь

Про це повідомив прем’єр-міністр Денис Шмигаль.

"Є розуміння, як будемо рухатися"

"Україна та Польща стратегічні союзники. Маємо чітко розуміти, наскільки значущою є взаємопідтримка і потенціал нашого співробітництва.Обговорили низку питань, які становлять взаємний інтерес у нашій співпраці. Приділили велику увагу складним темам: ситуація на кордоні й торгівля в агросекторі. Розуміємо, як будемо рухатися", - підкреслив очільник українського уряду.

За його словами, Україна очікує від Польщі конкретні відповіді на запропоновані української стороною кроки.

"Уже більша частина з них виконана. Очікуємо заборону Єврокомісією транзиту й експорту з Росії та Білорусі товарів, а також погодження нашої угоди про спільний контроль на пунктах пропуску", - пояснив Шмигаль.

Він сподівається, що сьогоднішні консультації принесуть результат і Україна та Польща знайдуть шляхи врегулювання проблемних питань.

Зброя, кордон, торгівля

Як повідомив Шмигаль, на порядку денному міжурядових консультацій та перемовин із прем’єр-міністром Польщі Дональдом Туском сьогодні низка важливих питань.

  • Зброя для України. Це передбачає, зокрема, створення спільних оборонних підприємств на території України й Польщі.  
  • Питання кордонів. Україна потребує “шляхів солідарності”. У  польського та українського урядів спільне розуміння важливості цього проєкту. Так само як і спільне розуміння того, що питання кордону необхідно вирішувати комплексно. Україна запропонувала для цього конкретні кроки. 
  • Торгівля. Першочергову важливість має питання продовження лібералізації торгівлі. Це те, що стосується можливості українських виробників продовжувати поставки своєї продукції в ЄС без мит та тарифів.  
  • Розвиток інфраструктури та відновлення. Україна надала свої пропозиції щодо, зокрема, будівництва автостради «Краківець-Львів-Броди-Рівне». 
  • Енергетика. Польща допомагає Україні стабілізувати енергосистему шляхом імпорту електроенергії, а будівництво лінії електропередач «Хмельницька АЕС – Жешув»поглиблює інтеграцію української енергосистеми з європейською.  
  • Європейська інтеграція України. Польща буде працювати з Україною, аби перша міжурядова конференція ЄС та України щодо переговорів про вступ до Євросоюзу відбулася вже в першій половині цього року.

"Задоволеними 100% не буде ніхто", - Туск

Україна і Польща близькі до рішення щодо зернового питання. Однак воно може всіх не влаштовувати, заявив премʼєр-міністр Польщі Дональд Туск.

"Ані прем'єр-міністр Шмигаль, ані я, ми не будемо мати 100-відсоткового задоволення, сатисфакції. Але в цьому полягає сучасна політика", - заявив він.

Туск підкреслив, що Україна та Польща шукають рішення, які, можливо, "не будуть всіх повністю влаштовувати".

"Але які будуть захищати основні інтереси польських фермерів і польських виробників, а з іншого боку - українських. Ми шукаємо і ми близькі знайти рішення. Як я вже говорив щодо кількості сільгосппродукції, яка може поставлятися до Польщі. Ми вже близькі до того, щоб транзит, який проходить Польщею, не робив проблем польському ринку", - заявив очільник польського уряду.

Він підкреслив, що Польща захищатиме свої інтереси в ЄС.

"Це рішення, які не зовсім викликають захоплення в української сторони. Але ми шукаємо таких методів, які не були б ні для кого болісними. Я переконаний, що завдяки нашому підходу всі сторони будуть почувати себе зрозумілими. А це найважливіше", - сказав Туск.

Він додав, що радий, що сторони знайшли взаєморозуміння щодо напрямку дій.

Премʼєр Польщі розраховує на розуміння всіх зацікавлених: фермерів і перевізників.

"Щоб ми спільно оцінили позитивно зусилля Варшави в цьому питанні. І що ми зрозуміли, що у спільності інтересів Польщі і України наше майбуття. Щоб ніхто в будь-який спосіб не дозволив Росії чи іншим ворогом поділити нас", - заявив він.

Нагадаємо, сьогодні, 28 березня, українська делегація прибула на переговори до Варшави. 

До візити з польської сторни звучали заяви про те,  що сьогоднішні українсько-польські міжурядові консультації на рівні прем’єр-міністрів обох країн Дениса Шмигаля і Дональда Туска не принесуть "якийсь прорив".