НБУ курс:

USD

41,25

--0,08

EUR

43,56

--0,13

Готівковий курс:

USD

41,65

41,58

EUR

44,12

43,95

Одеське експериментальне протезно-ортопедичне підприємство продали на аукціоні: хто буде власником

Одеське експериментальне протезно-ортопедичне підприємство продали на аукціоні: хто буде власником
Фото: prozorro.sale

Єдиний майновий комплекс державного комерційного підприємства "Одеське експериментальне протезно-ортопедичне підприємство", яке знаходиться на вул. Героїв Крут, 11 в Одесі, продали на аукціоні.

Відкрийте нові горизонти для вашого бізнесу: стратегії зростання від ПриватБанку, Atmosfera, ALVIVA GROUP, Bunny Academy та понад 90 лідерів галузі.
12 грудня на GET Business Festival дізнайтесь, як оптимізувати комунікації, впроваджувати ІТ-рішення та залучати інвестиції для зростання бізнесу.
Забронювати участь

Про це йдеться на "Рrozorro.Продажі".

Стартова ціна лоту становила 46,4 млн грн. Переможцем аукціону стало ТОВ "Альфа Біонік", яке придбало об’єкт за 53,5 млн грн. Запропонована ціна перевищила пропозицію єдиного конкурента - ТОВ "Сіті-трейд-Дніпро" - на 500 тис.

Згідно з умовами продажу, покупець зобов'язаний зберегти основний профіль діяльності підприємства протягом 10 років, не допустити звільнення працівників та погасити борги підприємства протягом шести місяців.

Про Одеське експериментальне протезно-ортопедичне підприємство

Згідно з документами, середньооблікова чисельність працівників станом на кінець червня 2024 року становила 75 осіб, а основним видом діяльності об'єкту є виробництво медичних і стоматологічних інструментів і матеріалів. Щодо обсягу реалізації продукції, то за період з 2021 року по перше півріччя 2024 року виробництво отримало 86 434 грн прибутку.

До складу ЄМК входять 32 одиниці нерухомого майна та інфраструктури. Також на балансі підприємства знаходиться 7 одиниць транспортних засобів та 628 одиниць рухомого майна. Загальна площа трьох земельних ділянок під комплексом становить 1,2530 га.

На сайті протезного заводу вказано, що підприємство має 77-річний досвід роботи та з асортиментом продукції, що нараховує більше 100 найменувань виробів власного виробництва. Йдеться не лише про комплектуючі та матеріали для індивідуального протезування, але і широкий вибір ортезів, бандажів, ортопедичного взуття, а також різні матеріали для виробництва ортопедичних виробів, текстиль тощо.

Згідно з даними ФДМУ, частина нерухомого майна підприємства площею 65,6 м² передано в оренду. Також на балансі ДП розташовані об’єкти, що не підлягають приватизації, а саме майно Херсонської протезно-ортопедичної дільниці загальною кількістю 164 одиниці (обладнання, меблі, інвентар тощо).

"Альфа Біонік" - новий власник підприємства

За даними YouСontrol, переможець аукціону ТОВ "Альфа Біонік" (код ЄДРПОУ 43680368) зареєстроване у м. Миколаїв за адресою просп. Центральний, 122/11. Основною діяльністю компанії є виробництво медичних і стоматологічних інструментів та матеріалів.

Крім того, підприємство займається роздрібною торгівлею медичними та ортопедичними товарами, наданням послуг з оренди машин, устаткування та нерухомості, а також здійснює інші види роздрібної та оптової торгівлі, зокрема фармацевтичними товарами

Які ще протезні підприємства пішли з молотка

Нагадаємо, у вересні Фонд державного майна успішно продав єдиний майновий комплекс Полтавського експериментального протезно-ортопедичного підприємства за 50,42 млн грн. 

У липні ФДМУ оприлюднив список найдорожчих лотів, проданих у першому півріччі 2024 року і найдорожчим активом стало Київське експериментальне протезно-ортопедичне підприємство, за яке змагалося 14 учасників. Стартова ціна цього лоту зросла в 5,3 раза та склала 165 млн грн.

10 вересня відбувся аукціон з продажу Полтавського експериментального протезно-ортопедичного підприємства. Початкова ціна лоту становила 18,45 мільйона гривень, але в результаті торгів вона зросла до понад 50 мільйонів гривень.

У жовтні 2023 року Фонд держмайна продав першого державного виробника протезів – Хмельницьке державне експериментальне протезно-ортопедичне підприємство за 32 млн грн (без ПДВ). Його придбанням цікавилося Товариство Червоного Хреста України, але приватна компанія запропонувала вищу ціну. Під час аукціону вартість активу зросла на 29,4% – з 24,7 млн грн до 32 млн грн.

А от Дніпропетровське експериментальне протезно-ортопедичне підприємство, який є потенційно найдорожчим протезним заводом в Україні, продати з першої спроби не вдалося. В результаті Фонд держмайна знизив ціну вдвічі: з 114,87 мільйона гривень до  57,4 мільйона гривень без ПДВ.