Дві третини українців мають близьких, що взяли участь у повномасштабній війні з РФ - опитування

Фото: пресслужба президента
Фото: пресслужба президента

65% українців заявляють, що мають серед близьких тих, хто воював чи воює на фронті, починаючи з 24 лютого 2022 року. Про це свідчать результати останнього опитування соціологічної групи "Рейтинг". Згідно ж з січневим опитуванням, таких було 63%, а в липні 2022 року - 54%.

Адаптуйте бізнес-стратегію до сучасних викликів разом з управлінцями «Біосфера», Ajax, Bolt, Prom.ua, Uklon та ще понад 60 топових компаній
13 грудня на GET Business Festival отримайте перевірені стратегії залучення інвестицій для бізнесу, просування продукту онлайн та цифровізації бізнесу.
Забронювати участь

В свою чергу, 49% респондентів заявили, що серед їхніх близьких та рідних є ті, хто брав участь у воєнних діях на території України з 2014 по 2021 роки, тобто під час антитерористичної операції та операції об'єднаних сил на Донбасі. Примітно, що хоча число таких осіб зростати не могло, в січні про це заявляли менше людей - 47%, а в липні минулого року - лише 43%.

Серед мешканців заходу України 75% мають близьких, що воювали чи воюют на фронті зараз, серед опитаних мешканців центру країни таких виявилося 78%, півдня - 61%, сходу - лише 47%.

61% заявили про повну довіру до військовослужбовців Збройних сил України, ще 33% скоріше довіряють їм, ніж навпаки. Стосовно ж ветеранів, які воювали на Донбасі в 2014-2021 роках, ці показники склали 52% і 38% відповідно. Ще 2% респондентів категорично не довіряють таким особам, а 3% - скоріше не довіряють.

При цьому однозначна довіра до військових протягом цього року значно впала (з 75%). Зокрема, впала вона стосовно ветеранів, які ще повернуться з нинішньої війни (з 69% до 58%), хоча частка респондентів, що схиляються до довіри їм, зросла у півтора рази - з 24% до 36%. Також опитування показало, що дещо більшою категорична довіра до військових є в центральному макрорегіоні.

Опитування проведене з ініціативи "Українського ветеранського фонду" Міністерства у справах ветеранів 5-7 вересня серед 1000 респондентів методом телефонних інтерв'ю з використанням комп'ютера (CATI) на основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів. Помилка репрезентативності дослідження з довірчою імовірністю 0,95 становить не більше 3,1%.

Нагадаємо також, що згідно з опитуванням Київського міжнародного інституту соціології 26 травня - 5 червня, 78% українців мають близьких родичів або друзів, які отримали поранення або загинули через російське вторгнення.