Заяву про шлюб можна буде подати на порталі "Дія": Мінцифри запустило бета-тестування

Заяву про шлюб можна буде подати на порталі "Дія": Мінцифри запустило бета-тестування

Громадяни України отримали можливість подати заяву про шлюб за 10 хвилин на порталі "Дія", без відвідування ДРАЦС. Наразі Міністерство цифрової трансформації України запустило бета-тестування послуги.

Адаптуйте бізнес-стратегію до сучасних викликів разом з управлінцями «Біосфера», Ajax, Bolt, Prom.ua, Uklon та ще понад 60 топових компаній
13 грудня на GET Business Festival отримайте перевірені стратегії залучення інвестицій для бізнесу, просування продукту онлайн та цифровізації бізнесу.
Забронювати участь

Про це 25 листопада повідомила пресслужба Мінцифри.

Щоб подати заяву про шлюб за старою процедурою, необхідно йти до ДРАЦС, заповнювати документи, проходити перевірку держреєстратора. Після цього потрібно сплатити держмито, і знову повертатися до установи. Після обговорення формату церемонії наречені очікували призначення дати.

Мінцифри значно спростило цю процедуру. На порталі "Дія" можна буде подати заяву на реєстрацію шлюбу і одразу обрати місце та час, формат та зал, де пройде церемонія, а також додаткові послуги, які супроводжують захід.

Відомство пропонує українцям долучитися до бета-тесту послуги. Участь можуть взяти громадяни, які:

  • досягли 18 років;
  • мають електронний підпис.

Записатися на бета-тест можна тільки парою (наречені). Заявки проходитимуть реальний процес реєстрації.

Нагадаємо, Мінцифри планує в майбутньому інтегрувати "Дію" в метавсесвіт, що, зокрема, дозволить реалізувати можливість укладати шлюб у віртуальному світі.

Крім того, на порталі "Дія" для потенційних батьків вже запустили реєстрацію для всиновлення дитини.