НБУ курс:

USD

41,65

+0,06

EUR

43,72

--0,18

Готівковий курс:

USD

41,85

41,80

EUR

44,25

44,10

Україна стала другою за кількістю компаній у сфері ШІ у Центральній та Східній Європі

Україна стала другою за кількістю компаній у сфері ШІ у Центральній та Східній Європі
Фото: freepik.com

Україна стала другою за кількістю компаній у сфері штучного інтелекту у Центральній та Східній Європі. Наразі в Україні 240 подібних компаній. Три найбільші українські Al-стартапи оцінюються майже в $15 млрд.

Стратегії зростання від ПриватБанку, Atmosfera, ALVIVA GROUP, Bunny Academy та понад 90 лідерів галузі.
Київ, 12 грудня, офлайн
Забронювати участь

Про це повідомив міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров.

За його словами,  Україна посідає 2-ге місце за кількістю AI-компаній серед країн Центральної та Східної Європи, поступаючись першим місцем Польщі.

Він зауважив, що Україна впроваджує штучний інтелект в оборону, освіту та державне управління, а інноваційні рішення українських ШІ-компаній вже давно вийшли на міжнародний ринок. 

Найбільшими центрами розвитку ШІ в Україні є Київ (177 компаній) та Львів (43 офіси).

Також серед усіх міст виділяються Харків, Дніпро, Одеса із середнім показником у 21 компанію.

"Україна є домом для таких всесвітньовідомих AI-стартапів, як Grammarly, Preply та People ai. З 2019 року дві українські AI-компанії стали «єдинорогами», а три найбільші українські AI-стартапи оцінюються в понад $14.5 млрд", - наголосив Федоров.

Він підкреслив, що за останні 10 років кількість спеціалістів у сфері штучного інтелекту і машинного навчання зросла у 5 разів, і зараз це 5 200 професіоналів.

Як прогнозує Федоров, очікується, що це число виросте на 330% у наступні кілька років, адже чим більше якісних кадрів, тим більше компаній та інноваційних AI-рішень.

На думку міністра, щоб збільшити кількість спеціалістів, потрібно перезавантажувати освіту. Зараз в Україні відкрито 106 навчальних програм зі штучного інтелекту. Федоров підкреслив, що ключовий крок для підготовки сильних спеціалістів - це налагодження співпраці між університетами та AI-компаніями, щоб студенти мали доступ до практичних знань і досвіду.

Федоров впевнений, що Україна зможе опанувати тренд штучного інтелекту і стати лідером не лише в Європі, а й у світі.

Як регулюватиметься штучний інтелект в Україні?

Україна має стати передовою країною в розвитку штучного інтелекту, щоб впроваджувати ШІ безпечно та на рівні з іншими державами.

Тому Мінцифри представило дорожню карту з регулювання штучного інтелекту. Це необхідно, щоб усунути ризики та розвивати його в інтересах держави, бізнесу й громадян.  

Україна також підписала міжнародну декларацію Блетчлі, присвячену безпеці використання штучного інтелекту. Документ передбачає співпрацю урядів різних країн у дослідженнях безпеки ШІ.