НБУ курс:

USD

41,25

--0,08

EUR

43,56

--0,13

Готівковий курс:

USD

41,65

41,58

EUR

44,12

43,95

В Україні працюють над оновленням електронного суду: які функції будуть доступні

Фото: ua.depositphotos.com
Фото: ua.depositphotos.com

Мінцифри працює над оновленням електронного суду, щоб спростити документообіг, пришвидшити розгляд справ судами та полегшити комунікацію між учасниками процесу.

Відкрийте нові горизонти для вашого бізнесу: стратегії зростання від ПриватБанку, Atmosfera, ALVIVA GROUP, Bunny Academy та понад 90 лідерів галузі.
12 грудня на GET Business Festival дізнайтесь, як оптимізувати комунікації, впроваджувати ІТ-рішення та залучати інвестиції для зростання бізнесу.
Забронювати участь

Про це повідомив міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.

За його словами, цифровізація суду — це частина Державної антикорупційної стратегії.

"Електронний суд зробить систему судочинства сучасною та більш ефективною. Частина сервісів буде в онлайні та в Дії. Це спростить документообіг, пришвидшить розгляд справ і полегшить комунікацію між учасниками справ. Для суддів буде менше паперової роботи й зекономлений час", - зауважив Федоров.

Він додав, що зараз Мінцифри трансформує єдину інформаційну систему. Вона вже пройшла IT-аудит, тепер перевіряєють функціональність. Після закінчення буде сформована оновлена концепція електронного суду.

Паралельно відомство працює над електронним виконавчим документом у Дії — це рішення суду, яке треба виконати примусово.

"Наприклад, ви дали гроші в борг за розпискою, вам їх не повернули, ви подали до суду — і суд постановив стягнути гроші з боржника. Тобто суд видає виконавчий документ. Щоб його отримати, треба відстояти чергу, це купа паперів і витраченого часу. Після запуску послуги документ буде в Дії", - анонсував Федоров.

Він підкреслив, що користуватися електронним судом зможуть майже 7 мільйонів людей: громадяни, прокурори, адвокати, слідчі, нотаріуси, бізнес та працівники судів.

Завдяки трансформації електронного суду українці зможуть:

  • звертатися до суду онлайн, без поштової кореспонденції та зайвих поїздок
  • отримувати судові рішення в електронній формі
  •  сплачувати штрафи, вносити та повертати судовий збір та застави
  • ознайомлюватися з матеріалами електронної судової справи.

"Частина судових сервісів вже доступна онлайн: електронний кабінет, судові засідання онлайн, контакт-центр. Також послуги в Дії: судові сповіщення, рішення та штрафи", - нагадав Федоров.

Міністр наголосив, що саме цифровізація є одним з найефективніших інструментів для боротьби з корупцією.

Нагадаємо, у застосунку “Дія” можна отримати судове рішення з кваліфікованим електронним підписом суддів. Документ має таку ж юридичну силу, як і його паперовий аналог. 

Також отримати витяг про несудимість українці можуть онлайн у застосунку “Дія”. Послуга доступна для всіх користувачів, які досягли 14 років. 

Зауважимо, як раніше повідомляла Рахункова палата України, недостатнє фінансування апеляційних господарських судів впливає на якість правосуддя в Україні та є однією з причин її погіршення, зокрема, зволікання з термінами розгляду справ, що може призвести до збільшення кількості звернень до Європейського суду з прав людини.

Джерело фото: ua.depositphotos.com