НБУ курс:

USD

41,48

--0,01

EUR

44,75

+0,00

Готівковий курс:

USD

41,43

41,33

EUR

45,13

44,95

Файли Cookie

Я дозволяю DELO.UA використовувати файли cookie.

Політика конфіденційності

Звʼязок без кордонів: Зеленський підписав закон про єдину роумінгову зону з ЄС

Звʼязок без кордонів: Зеленський підписав закон про єдину роумінгову зону з ЄС
Фото: ua.depositphotos.com

Президент України Володимир Зеленський 17 червня підписав закон про єдину роумінгову зону з Європейським Союзом.

Як забезпечити розвиток і стійкість компаній: досвід TERWIN, NOVUS, Arcelor Mittal, СК ІНГО та 40 інших провідних топменеджерів та державних діячів.
11 квітня на Business Wisdom Summit дізнайтесь, як бізнесу адаптуватися до нових регуляторних вимог, реагувати на зміни та залучати інвестиції у нинішніх умовах. Реальні кейси від лідерів українського бізнесу.
Забронювати участь

Про це свідчить інформація у картці законопроєкту №10265, ухваленого Верховною Радою 22 травня.

Як пише видання Forbes, послугами українських операторів в країнах ЄС користуються мільйони українців. Українські оператори уже надають цю послугу за додаткову плату або в окремих тарифних планах.

Підписаний закон гармонізує законодавство України у сфері електронних комунікацій із законодавством ЄС, зокрема щодо роумінгу.

Які зміни відбудуться для українців і європейців, що подорожують в Україну

"Українці зможуть не сплачувати додаткові збори за мобільний зв’язок та інтернет на території 27 країн ЄС. Так само європейські мандрівники користуватимуться домашніми тарифами в Україні", - пояснюють в Мінцифри.

Інфографіка: Верховна Рада України / Telegram

Також закон передбачає, що регулятор – НКЕК – встановлюватиме єдині граничні ставки термінації голосового трафіка на мережі мобільного та фіксованого зв’язку, що надходить з номерів ЄС чи номерів України, які перебувають у роумінгу в Євросоюзі.

У Мінцифри зазначають, що це є ще одним серйозним кроком до цифрового безвізу з ЄС.

Коли закон вступить в дію

Дати вступу закону в дію немає. Це буде лише після прийняття підзаконних актів та ухвалення рішення між Україною та ЄС. Українським операторам потрібен час на адаптацію та доопрацювання внутрішніх систем і налагодження бізнес-процесів, пояснили Forbes у компанії Vodafone Україна.

У Мінцифри зазначають, що для того, щоб почати переговори щодо вступу в Євророумінг, необхідно, щоб європейська сторона також схвалила законопроєкт.

"Адже наша ціль — збереження низьких тарифів для українців на постійній основі й після перемоги", - наголосили у відомстві.

У Мінцифри також зауважили, що Україна - перша країна-кандидат на вступ до ЄС, яка доєдналася до політики Roam like at home ("Роумінг як вдома").

Нагадаємо, законопроект №10265 щодо імплементації норм європейського законодавства з питань роумінгу зареєстрували у Верховній Раді та спрямували на розгляд профільного комітету ще 17 листопада 2023 року.

Фото: ua.depositphotos.com