- Категорія
- Транспорт
- Дата публікації
- Змінити мову
- Читать на русском
Норвегія подарує Україні 12 дизель-поїздів впродовж 2023 року
Норвезький уряд планує передати 12 дизель-поїздів, про які раніше просила влада України. Перші чотири поїзди мають надійти до літа - повідомило видання Nettavisen.
Загалом, впродовж 2023 року Норвегія планує передати 12 поїздів, перші чотири мають надійти до літа - анонсував міністр транспорту Норвегії Йон-Івар Нігорд.
"Транспорт має вирішальне значення для того, щоб все працювало. Вони (українці - ред.) перебувають у воєнній ситуації, і потрібно перевозити багато матеріалів, продуктів харчування та цивільної допомоги", - додав міністр транспорту Норвегії.
Перед використанням в Україні поїзди потрібно підготувати. Адже ця модель транспорту була розроблена під європейську колію 1435 мм, тому на них потрібно буде замінити рейки під ширшу залізницю.
Підписуйтесь на Telegram-канал delo.uaЗауважимо, що поїзди не є новими - їм 40 років. Проте влада України сама зробила запит на цей тип рухомого складу - пояснив норвезький міністр транспорту.
До України надійдуть поїзди Norske Tog Class 92, які виготовила у 1984-1985 роках німецька вагонобудівна компанія Duewag. Вони мають 168 місць та розраховані на швидкість до 140 км/год.
Витрати на транспортування і підготовку складуть 10-12 мільйонів норвезьких крон (приблизно 1 млн євро).
20 березня до України прибули вісім танків Leopard 2. Їх та ще чотири допоміжні машини й кошти на боєприпаси та запчастини передала Норвегія.
Також Норвегія заявила про передачу ще двох повністю укомплектованих взводів системи протиповітряної оборони NASAMS у співпраці зі США.
Нагадаємо, у березні 2023 року у Норвегії заявили про фінансову допомогу релокованим українським підприємствам. Норвезька рада у справах біженців (NRC) самостійно відбере підприємства для надання фінансової та інших видів допомоги.Серед першочергових критеріїв відбору - підприємство переміщене до Львівської або Тернопільської областей, має чіткі бізнес-ідеї та потенціал для створення робочих місць, особливо серед молоді, жінок та осіб з інвалідністю.