В порту "Південний" пришвартувалися судна, що йшли поза "зерновим коридором"

В порту "Південний" пришвартувалися судна, що йшли поза "зерновим коридором"
Порт "Південний". Фото: Вікіпедія

Два з трьох суден, які скористалися тимчасовими коридорами, упровадженими Військово-морськими силами Збройних сил України, успішно досягли портів у Чорному морі.

Адаптуйте бізнес-стратегію до сучасних викликів разом з управлінцями «Біосфера», Ajax, Bolt, Prom.ua, Uklon та ще понад 60 топових компаній
13 грудня на GET Business Festival отримайте перевірені стратегії залучення інвестицій для бізнесу, просування продукту онлайн та цифровізації бізнесу.
Забронювати участь

Про це повідомляє "Інтерфакс-Україна" посилаючись на дані MarineTraffic.

Балкери YING HAO 01 і AZARA вже знаходяться у порту "Південний", а третє судно ENEIDA прямує до порту "Чорноморськ".

Видання пише, що це перші великотоннажні судна, які увійшли в порт "Південний", який фактично зупинив свою роботу ще до завершення "зернової угоди", оскільки ще з квітня російська сторона блокувала роботу порту і припинила реєстрацію суден, які входять до нього.

Дані судна прибули під завантаження понад 127 тисяч тонн української сільськогосподарської продукції та залізної руди.

Керівник Моніторингової групи з санкцій і свободи судноплавства Інституту Чорноморських стратегічних досліджень, Андрій Клименко, повідомив у Facebook, що власниками суден, які скористалися коридором, є Китай, Панама та Польща.

Зауважимо, 6 вересня, трьом кораблям із продукцією українських металургів уперше від початку повномасштабної війни вдалося прорвати морську блокаду України, влаштовану країною-агресором.

Нагадаємо, перші цивільні судна скористалися тимчасовим коридором у напрямку до українських портів 16 вересня.