- Категорія
- Економіка
- Дата публікації
- Змінити мову
- Читать на русском
Інфляція в Україні прискорилася до 20,1%: що подорожчало найбільше
Червнева інфляція в Україні склала 20,1%, тоді як у травні показник досяг лише 18%. Про це повідомив Нацбанк із посиланням на Держстат.
"Прискорення інфляції зумовлювалося як загальносвітовими тенденціями, зокрема високими цінами на енергоресурси, так і внутрішніми факторами, насамперед пов'язаними з війною", - пояснюють експерти регулятора.
Прискорилося зростання ціни сирі продукти. Насамперед це викликано виходом на ринок ранніх овочів, ціни на які цього року вищі за минулорічні через тимчасову окупацію південних регіонів, зазначають у НБУ.
Ціни на крупи також зросли, зокрема на гречку, через обмеженість власних запасів та можливості імпорту. Крім того, у червні інтенсивніше зростали ціни на м'ясо, що пов'язано зі скороченням пропозиції зі східних та центральних областей.
Підписуйтесь на Telegram-канал delo.ua"Стримують інфляцію фіксований обмінний курс гривні та мораторій на підвищення тарифів на тепло та розподіл газу на період військового стану та 6 місяців після його завершення", - додали в НБУ.
Щодо ринку палива, то після різкого зростання цін на бензин і ДП у перші місяці війни у червні АЗС стабілізували ціну, але на високому рівні. Фіксації вартості сприяло скасування державного регулювання цін на пальне.
"Хоча за оцінками експертів, дефіцит пального в Україні зникне ближче до осені, коли будуть підписані довгострокові контракти з іноземними постачальниками, ціни вже стабілізувалися, хоча і на високому рівні", - зазначили в Нацбанку.
За прогнозом заступника голови НБУ Сергія Ніколайчука, загалом інфляція в Україні до кінця року перевищить 20%. Головні чинники зростання цін пов'язані з війною: порушення ланцюгів постачання, знищення активів підприємств, зростання їх виробничих витрат, і навіть підвищений попит населення окремі товари та на тлі недостатнього пропозиції.
Зазначимо, що подібні прогнози збігаються із цифрами, озвученими й у Кабміні. Тоді прем'єр Денис Шмігаль додав, що подібні показники для країни у стані війни є цілком природними.