НБУ курс:

USD

41,32

+0,03

EUR

42,99

--0,47

Готівковий курс:

USD

41,65

41,58

EUR

43,80

43,55

США дозволили двом компаніям постачати нафту з Венесуели до Європи - Reuters

США дозволили двом компаніям постачати нафту з Венесуели до Європи - Reuters

Італійська нафтова компанія Eni SpA та іспанська Repsol SA зможуть з липня розпочати постачання нафти з Венесуели до країн Європи. США надали такий дозвіл, незважаючи на санкції, щоб мінімізувати залежність ЄС від російських енергоносіїв.

Відкрийте нові горизонти для вашого бізнесу: стратегії зростання від ПриватБанку, Atmosfera, ALVIVA GROUP, Bunny Academy та понад 90 лідерів галузі.
12 грудня на GET Business Festival дізнайтесь, як оптимізувати комунікації, впроваджувати ІТ-рішення та залучати інвестиції для зростання бізнесу.
Забронювати участь

Про це повідомляє агентство Reuters з посиланням на джерела, знайомі з цим питанням.

У Білому домі вважають, що Eni SpA та Repsol SA отримають невеликі обсяги венесуельської нафти, а самі постачання не вплинуть на світові ціни на нафту. При цьому таким рішенням у Вашингтоні сподіваються вирішити одразу два питання:

  • знизити залежність ЄС від російської нафти;
  • відновити переговори президента Венесуели Ніколасу Мадуро із опозицією.

За словами джерел, Eni SpA та Repsol SA, які мають спільні підприємства з венесуельською державною нафтовою компанією PDVSA, можуть зарахувати нафту в рахунок невиплачених боргів та прострочених дивідендів.

При цьому Вашингтон вважає, що PDVSA не отримає фінансової вигоди від цих безготівкових операцій, на відміну від нинішніх продажів Венесуели нафти Китаю.

Нагадаємо, 4 червня ЄС прийняв рішення заборонити купівлю, імпорт або передачу сирої нафти та деяких нафтопродуктів з Росії до країн блоку. Поетапна відмова від російської нафти займе від 6 місяців для сирої нафти до 8 місяців для інших продуктів нафтопереробки.

Тим часом, країна-агресор РФ продовжує енергетичний шантаж ЄС. Так, російський газовий монополіст "Газпром" припинив постачання газу данської компанії Orsted, британської Shell Energy, а також нідерландської GasTerra, які раніше відмовилися платити за газ "у рублях".