У Житомирській області з початку війни загинуло 54 особи, зруйновано 1,5 тисячі будинків — голова ОВА

Последствия удара по частному жилому дому в Малине. Фото: ГУ ГСЧС в Житомирской области
Наслідки удару по приватному житловому будинку в Малині. Фото: ГУ ДСНС у Житомирській області

У Житомирській області з початку війни внаслідок обстрілів було зруйновано або пошкоджено 1759 об'єктів, з яких 1505 – житлові будинки. Про це розповів у ході онлайн-брифінгу у медіацентрі "Україна" начальник обласної військової адміністрації Віталій Бунечко.

Ми продовжуємо воювати з окупантом на інформаційному фронті, надаючи виключно перевірену інформацію та аналітику.
Війна позбавила нас можливості заробляти, просимо Вашої підтримки.
Підтримати delo.ua

Також пошкоджено або зруйновано 68 освітніх закладів, зокрема дві школи знищено вщент – у Житомирі (ліцей №25) та в Овручі. Крім того, руйнувань зазнали 20 медичних закладів, 22 об'єкти культури і спорту, три центри надання адміністративних послуг, 20 промислових об'єктів.

Загинули внаслідок бойових дій, за даними Бунечка, 54 особи не з числа військових, включаючи чотирьох дітей.

Глава області додав, що були факти, коли від прямого влучення авіаційних бомб гинули цілі сім'ї у своїх будинках, зокрема в Овручі загинула сім'я з двома дітьми, а її будинок внаслідок удару було повністю знищено.

Найбільше, як наголосив начальник ОВА, постраждала Малинська міська громада, територію якої окупанти обстрілювали з артилерії з території Київської області, на кордоні з якою велися бойові дії. Загалом регіон зазнав понад 90 ракетно-бомбових обстрілів з початку війни.

Під тимчасову окупацію російськими військами потрапили дев'ять населених пунктів Житомирської області, проте бої на території регіону були лише в одному населеному пункті в районі траси М-06 (Київ - Чоп).

Також Бунечко повідомив, що на сьогодні в області перебуває близько 90 тисяч вимушених переселенців, з яких 25 тисяч діти. Влада зараз вивчає питання будівництва модульного містечка для ВПО на 325 місць, аналогічного тому, який було відкрито тижнем раніше у Львівській області.

Крім цього, керівник Житомирщини повідомив, що один із російських ударів по залізничній інфраструктурі напередодні припав і по цьому регіону, проте значних руйнувань та людських жертв не було, як і затримок поїздів по станції Коростень.

До цього, за словами начальника обладміністрації, протягом 13 днів жодного обстрілу в області не фіксувалося, через що "люди звикли до тиші".

Ситуацію ж на кордоні Житомирської області з Білоруссю чиновник охарактеризував як спокійну, зазначивши, що влада на сьогодні не бачить загрози з цього боку.