Проблеми з поставками з України: MAN зупинив два заводи

man
Вантажівки. Фото: man-rostov.ru

Німецька компанія MAN, що випускає вантажні автомобілі та автобуси, зупинила підприємства у Мюнхені та польському Кракові. Причина — припинення постачання з України електричних дротів, повідомляє "Інтерфакс-Україна".

Адаптуйте бізнес-стратегію до сучасних викликів разом з управлінцями «Біосфера», Ajax, Bolt, Prom.ua, Uklon та ще понад 60 топових компаній
13 грудня на GET Business Festival отримайте перевірені стратегії залучення інвестицій для бізнесу, просування продукту онлайн та цифровізації бізнесу.
Забронювати участь

Компанія, що належить Volkswagen Group, також скоротила обсяги виробництва на трьох інших підприємствах. В результаті вона була змушена відправити в неоплачувану відпустку близько 11 тисяч працівників

У прес-службі MAN зазначили, що українські підприємства можуть випускати проводку лише в обмеженій кількості.

"В результаті ми можемо втратити виробництво на кілька тижнів, що різко скоротить показники випуску у другому кварталі", - зазначили у компанії.

MAN вже почав шукати в інших країнах додаткові джерела постачання проводки для вантажівок, але на це може знадобитися кілька місяців.

У компанії зазначають, що працівників переводять на схему скороченого робочого дня. При цьому MAN компенсує працівникам 80% втраченого доходу за рахунок власних та державних коштів.

Війна України впливає на світову економіку. Так, в Одесі зупинився завод Cryoin, який постачає газоподібний неон для виробництва напівпровідників у всьому світі. Це може спричинити новий дефіцит чіпів.

У МВФ зазначили, що війна може спричинити дестабілізацію на Близькому Сході через проблеми з продовольством та нову "Арабську весну".