НБУ курс:

USD

41,29

+0,03

EUR

43,47

--0,10

Готівковий курс:

USD

41,60

41,55

EUR

44,05

43,81

Ердоган виступив проти вступу до НАТО Фінляндії та Швеції, що "притулили терористів"

Президент Туреччини Реджеп Тайїп Ердоган заявив, що його країна, яка є членом НАТО, не може підтримати плани Швеції та Фінляндії приєднатися до альянсу. Як передає Reuters, турецький лідер також додав, що прийняття до НАТО Греції свого часу було помилкою.

Відкрийте нові горизонти для вашого бізнесу: стратегії зростання від ПриватБанку, Atmosfera, ALVIVA GROUP, Bunny Academy та понад 90 лідерів галузі.
12 грудня на GET Business Festival дізнайтесь, як оптимізувати комунікації, впроваджувати ІТ-рішення та залучати інвестиції для зростання бізнесу.
Забронювати участь

"Ми стежимо за розвитком подій щодо Швеції та Фінляндії, але не дотримуємося позитивних поглядів. Як Туреччина, ми не хочемо повторювати подібні помилки. Крім того, скандинавські країни є притулком для терористичних організацій", - сказав Ердоган журналістам, не вдаючись до подробиць.

За словами президента, прихильники цих організацій навіть "є членами парламентів деяких країн", тому для Туреччини підтримка такого кроку є неможливою.

Раніше Туреччина неодноразово критикувала Швецію та інші західноєвропейські країни за її дії по відношенню до організацій, які Анкара вважає терористичними, включаючи Робочу партію Курдистану і курдські Загони народної самооборони, що діють у Сирії, а також послідовників руху "Хізмет" проповідника Фетхуллаха Гюлена, що живе у США.

Зазначимо, що для схвалення розширення НАТО потрібна згода всіх його країн-учасниць. На сьогоднішній день до складу альянсу входять 30 держав.

Нагадаємо, що Фінляндія напередодні оголосила про план якнайскоріше подати заявку на членство в НАТО. За даними ЗМІ, аналогічну заяву вже 16 травня має зробити сусідня із нею Швеція, яка до війни Росії проти України відмовлялася від таких намірів.

При цьому 11 травня і Швеція, і Фінляндія домовилися з Великобританією про взаємні гарантії безпеки: британська влада задекларувала, що у разі нападу на скандинавські країни надасть їм допомогу, зокрема військовими засобами.

Однак поки що йдеться лише про політичні декларації, а не юридично зобов'язуючі зобов'язання в рамках міжнародного права.