- Категорія
- Політика
- Дата публікації
- Змінити мову
- Читать на русском
У Європарламенті розповіли про терміни розгляду заявки України на членство у ЄС
Тимчасові рамки розгляду заявки України на членство в ЄС можуть бути значно меншими, ніж у звичайному випадку, якщо українська сторона оперативно надасть відповіді на запитання Європейської комісії.
Про це заявила президент Європейського парламенту Роберта Метсола в інтерв'ю агенції "Інтерфакс-Україна".
Коментуючи обіцянку, дану в ході виступу у Верховній Раді України 1 квітня сприяти отриманню Україною статусу кандидата, Метсола заявила, що тимчасові рамки розгляду заявки України на членство в Європейському Союзі будуть значно меншими, ніж в інших випадках, якщо українська сторона оперативно надасть відповіді на запитання Європейської комісії.
При цьому Метсола висловилася за подальшу підтримку України.
Підписуйтесь на Telegram-канал delo.ua"Немає сумнівів, що ми не можемо більше вважати, що війну буде закінчено найближчим часом. Це більше не тільки про деескалацію, і має бути відповідна відповідь", — зазначила вона.
За її словами, зокрема, йдеться про постачання зброї та фінансову допомогу.
"В Україні нам сказали, і про це нам говорив і президент Зеленський, що є термінова необхідність у зброї, яка не надходить досить швидко. Я обговорила це з прем'єр-міністром Польщі. Та ще й фінансова допомога", — додала Метсола.
Зазначимо, раніше президент України Володимир Зеленський заявив, що висновки Європейської комісії щодо заявки України на членство у Європейському Союзі буде підготовлено протягом кількох місяців.
Нагадаємо, Зеленський 28 лютого підписав заявку на членство України у Європейському Союзі. Пізніше з такими ініціативами виступили Молдова та Грузія.
Президенти восьми країн, які є членами Європейського Союзу, зробили офіційну публічну заяву, в якій закликали надати Україні статусу країни-кандидата до Євросоюзу.
Зазначимо, у ніч із 10 на 11 березня у Версалі відбувся саміт ЄС, на якому обговорювалася перспектива членства України у Євросоюзі. За підсумками саміту його учасники схвалили декларацію, в якій йдеться про намір і надалі зміцнювати зв'язки та партнерство з Україною, а ось про надання країні статусу кандидата на членство в ЄС не йдеться.