Суд наклав арешт на корпоративні права турагентства TUI

Суд наклав арешт на корпоративні права турагентства TUI
TUI в ТРЦ Gullivercenter. Фото: сайт ТРЦ

З ініціативи Служби безпеки заарештовано корпоративні права однієї з найбільших туристичних агенцій України. Про це 30 червня повідомила пресслужба СБУ.

Ми продовжуємо воювати з окупантом на інформаційному фронті, надаючи виключно перевірену інформацію та аналітику.
Війна позбавила нас можливості заробляти, просимо Вашої підтримки.
Підтримати delo.ua

Мова про компанію TUI. Українські спецслужби з'ясували, що кінцевим бенефіціаром турагентства є російський мільярдер, наближений до російської влади.

"У бізнес-колах Росії цього чоловіка називають "залізним хлопчиком". Він володіє однією з найбільших російських сталеливарних та гірничодобувних компаній та володіє контрольними пакетами акцій кількох підприємств", - зазначають у СБУ.

У спецслужбі не називають ім'я мільярдера, але уточнюють, що в 2016 році бізнесмен отримав від президента РФ Володимира Путіна відзнаку "За благодіяння". Ймовірно, йдеться про Олексія Мордашова.

Мордашов на зустрічі з Путіним. Фото: СБУ

Суд наклав арешт на такі активи мільярдера:

  • корпоративні права у вигляді 100% статутного капіталу компанії у розмірі понад 31,5 млн грн;
  • кошти у розмірі понад 3 млн грн та 106 тис доларів США, які перебували на банківських рахунках.

"Всі заарештовані активи передані в управління Національному агентству України з виявлення, розшуку та управління активами (АРМА)", - уточнили у СБУ.

Раніше припинила діяльність організації, яка займалася незаконним видобуванням українських надр у промислових масштабах. Нею керував впливовий російський бізнесмен, якому належала ціла фінансово-промислова група.

Крім того, напередодні стало відомо, що за клопотання прокурорів Офісу генерального прокурора судом накладено арешт на майно, що належить російським корпораціям на загальну суму понад 4,5 млрд грн.