НБУ курс:

USD

41,28

+0,10

EUR

45,55

+0,52

Готівковий курс:

USD

41,30

41,17

EUR

46,14

45,86

Файли Cookie

Я дозволяю DELO.UA використовувати файли cookie.

Політика конфіденційності

Країни НАТО та Україна створять спільний аналітичний навчально-освітній центр

Країни НАТО та Україна створять спільний аналітичний навчально-освітній центр
НАТО та Україна створять навчально-освітній центр. Фото: скріншот із засідання Ради Україна-НАТО

На останньому засіданні Ради Україна-НАТО за участі міністрів оборони країн, було оголошено про створення спільного центру з аналізу, підготовки та освіти (Joint Analysis, Training and Education Centre, JATEC), що стане першою спільною інституцією між НАТО та Україною.

Як забезпечити розвиток і стійкість компаній: досвід TERWIN, NOVUS, Arcelor Mittal, СК ІНГО та 40 інших провідних топменеджерів та державних діячів.
11 квітня на Business Wisdom Summit дізнайтесь, як бізнесу адаптуватися до нових регуляторних вимог, реагувати на зміни та залучати інвестиції у нинішніх умовах. Реальні кейси від лідерів українського бізнесу.
Забронювати участь

Про це повідомляє Міністерство оборони України.

Метою центру є досягнення повної взаємосумісності між Збройними Силами України та військовими силами країн-членів альянсу.

Згідно з повідомленням, основними завданнями JATEC будуть аналіз та узагальнення оборонного досвіду, вдосконалення системи підготовки та освіти, а також сприяння розвитку спроможностей та підвищенню взаємодії між українськими силами оборони та військовими НАТО.

"Це перша спільна інституція альянсу та України. Фінальна ціль – досягнення повної взаємосумісності Збройних Сил України та сил країн НАТО", – заявив заступник міністра оборони України з інституційного розвитку Станіслав Гайдер.

Як пише "Інтерфакс-Україна", даний центр буде створено у Польщі.

"Сьогодні ми вирішили створити новий спільний аналітичний, навчальний та освітній центр НАТО-Україна в Бидгощі у Польщі. Це дасть змогу Україні поділитися уроками, отриманими з російської війни, та створить структуру, яка дасть змогу українським Збройним силам навчатися і тренуватися разом зі своїми колегами із союзників", - сказав генеральний секретар альянсу Єнс Столтенберг.

За його словами, вже ухвалено політичне рішення, деталі реалізації якого будуть пізніше.

"Ми продовжимо підтримувати Україну заради безпеки України та нашої безпеки", - наголосив Столтенберг.

Що таке Рада Україна-НАТО? 

Рада Україна-НАТО – це новий рівень стосунків та взаємодії, коли Україна ще не буде членом Альянсу, але перебуватиме у всіх комітетах й у всіх представницьких засіданнях з правом порушувати питання, які прописані у відповідних угодах.

Перше засідання Ради відбулося 12 липня – під час саміту НАТО у Вільнюсі.

Генсек Альянсу Єнс Столтенберг зазначав, що Рада може бути скликана для кризових консультацій. Відповідні зустрічі не можуть бути заблоковані окремими союзниками, як це було із засіданнями Комісії Україна-НАТО, які кілька років не давала проводити Угорщина через претензії до українського закону про освіту.