НБУ курс:

USD

41,41

+0,05

EUR

46,12

+0,12

Готівковий курс:

USD

41,80

41,72

EUR

46,60

46,44

Блекаути повертаються. Аграрії змушені піднімати ціни на продукцію

супермаркет
Виробники змушені піднімати ціни на агропродукцію через високі витрати на енергію. Фото: Freepik

Українців попередили про подальше здорожчання продуктів  харчування через складні умови, з якими стикаються українські аграрії.

Економічна відповідальність: Топ платників податків 2024
Якщо ваша компанія входить до топ-10 підприємств своєї галузі, якщо вона свідомо будуєте “білий бізнес” та чесно платить податки задля підтримки держави — запрошуємо взяти участь у проєкті “Економічна відповідальність: Топ платники податків 2024”
Заповнити анкету

Про це заявив заступник голови Всеукраїнської Аграрної Ради (ВАР) Денис Марчук.

"Блекаути повертаються, і виробники будуть використовувати генератори, що значно підвищує їхні витрати. Енергія, яку виробляють генератори, коштує до 30 гривень за кіловат, тому підвищення цін на продукцію є неминучим", – зазначив  Марчук.

Він зауважив, що на здорожчання продуктів впливає війна, інфляція, відсутність достатньої робочої сили та збільшення акцизів на пальне.

Марчук також нагадав, що врожай цьогоріч буде значно меншим через несприятливі погодні умови.

Так, заморозки на початку весни та посуха, яка триває і періодично посилюється, негативно вплинули на врожай сої та соняшника. Це зменшить поставки українських олійних культур на експорт.

За підрахунками ВАР, втрати експортного потенціалу кукурудзи через спеку під час цвітіння можуть скласти 8-9 мільйонів тонн, що змусить переглянути прогнози загального експорту агропродукції  з 60 мільйонів тонн у бік зниження.

Водночас Марчук переконаний, що це призведе до зменшення валютної виручки, але не вплине на продовольчу безпеку України.

Нагадаємо, в Україні спостерігається зниження відпускних цін на цукор, які наразі становлять 26,5 – 27,5 грн/кг. Як пояснюють аграрії, спад цін пов'язаний не з великими запасами цукру в країні, а з проблемами його експорту.