Обстріл РФ судна в порту "Південний" впливає на готовність зернотрейдерів працювати з Україною - МінАПК

Микола Сольський
Микола Сольський. Фото: Мінагрополітики

Міністр аграрної політики та продовольства Микола Сольський констатує, що морський коридор до портів Одеської області продовжує працювати попри обстріл Росією цивільного судна під час заходу в порт "Південний", однак ця ситуація негативно вплинула на готовність учасників зернового ринку працювати з Україною. Про це він сказав в ефірі національного телемарафону.

Адаптуйте бізнес-стратегію до сучасних викликів разом з управлінцями «Біосфера», Ajax, Bolt, Prom.ua, Uklon та ще понад 60 топових компаній
13 грудня на GET Business Festival отримайте перевірені стратегії залучення інвестицій для бізнесу, просування продукту онлайн та цифровізації бізнесу.
Забронювати участь

"Це погана річ, яка впливає на вартість фрахту, готовність трейдерів, інших учасників торгівлі зерном в Україні та поза межами України, які купують у нас зерно, працювати з Україною. Разом з тим очевидно, що ми не виключали такий варіант. Очевидно, що й трейдери та власники кораблів не виключали такий варіант", - заявив він.

Сольський при цьому нагадав, що коли після виходу РФ з "зернової угоди" перші ракети прилетіли по портах Ізмаїл та Рені на Дунаї, що стали альтернативою портам на узбережжі, також "було певне занепокоєння", але після цього учасники ринку навчилися працювати навіть в таких умовах.

"І Рені, і Ізмаїл останні кілька місяців постійно час від часу стикаються з такими проблемами. Тому ми розуміємо, що Одесу та одеські порти треба захищати. Ніхто не зупинявся. Усе й надалі цим займаються. Процеси покращуються тиждень від тижня, й все рівно будемо вивозити", - зазначив міністр.

Нагадаємо, що 8 листопада Росія вдарила протирадіолокаційною ракетою Х-31П в напрямку порту "Південний", внаслідок чого було пошкоджено судно під прапором Ліберії. При цьому загинув 43-річний лоцман порту. Також було поранено щонайменше трьох громадян Філіппін-членів екіпажу, одного з яких госпіталізували.

Судно повинно було доставити залізну руду для стратегічного партнера Росії - Китаю. У розвідці Великої Британії при цьому припустили, що росіяни цілилися у військовий радар, але, ймовірно, допустили помилку, спутавши його з радаром на цивільному судні.