НБУ курс:

USD

41,54

-0,00

EUR

45,00

-0,00

Готівковий курс:

USD

41,55

41,48

EUR

45,30

45,10

Росія розробляє план постачання зерна в Африку, щоб витіснити з ринку Україну

Росія розробляє  план постачання зерна в Африку, щоб витіснити з ринку Україну
Фото: ua.depositphotos.com

Після виходу Росії із "зернової угоди" вона спробує створити альтернативний план поставок власного зерна до країн Африки і таким чином зменшити важливість українського зерна та вивести Україну зі світових ринків.

Як забезпечити розвиток і стійкість компаній: досвід TERWIN, NOVUS, Arcelor Mittal, СК ІНГО та 40 інших провідних топменеджерів та державних діячів.
11 квітня на Business Wisdom Summit дізнайтесь, як бізнесу адаптуватися до нових регуляторних вимог, реагувати на зміни та залучати інвестиції у нинішніх умовах. Реальні кейси від лідерів українського бізнесу.
Забронювати участь

Про це повідомляє West Оbserver.

Згідно з повідомленням, президент Володимир Путін запропонував Катару заплатити Москві за доставку свого зерна до Туреччини, яка розподілить урожай "країнам, які цього потребують".

Згідно з цією пропозицією, Росія повинна була відправити до Туреччини до 1 мільйона тонн зерна на пільгових умовах.Катар повністю сплатив би рахунок, а зерно постачалося б до Туреччини, щоб потім відправляти його до Африки.

Проте ні Катар, ні Туреччина не погодилися з цією ідеєю.

Видання пише, що Росія вперше висунула ідею постачати своє зерно до Африки минулого року. Після того, як цього тижня Путін вийшов із зернової угоди, політики, які брали участь у переговорах, заявили, що очікують, що Росія висуне свою пропозицію на саміті з африканськими лідерами в Санкт-Петербурзі наступного тижня та під час його візиту до Туреччини в серпні. Москва публічно озвучила цю ідею як пропозицію безкоштовного зерна для найбідніших країн напередодні саміту БРІКС.

Путін поскаржився, що західні країни блокують спроби Москви відправити безкоштовні добрива в Африку.Щодо зерна він сказав: "Наша країна здатна замінити українське зерно на комерційній і безоплатній основі, а продовжувати зернову угоду в нинішньому вигляді втратило всякий сенс".

"Це трюк... просто щоб показати, що вони можуть", — сказав один із учасників переговорів щодо зерна, оскільки Москва офіційно не зверталася до Дохи щодо цієї ініціативи.

При цьому, союзники України вважають, що російська пропозиція фактично є способом додаткового тиску на Київ, експортуючи зерно з частин країни, які зараз окуповані її армією. 

Згідно з повідомленням, у деяких чиновників є серйозні підозри, що зерно, яке планує продавати Росія фактично буде зерном, вкраденим з України.

Вихід із Чорноморської угоди розлютив деякі уряди в Африці, особливо ті, які стикаються з внутрішнім тиском через зростання цін на продовольство після повномасштабного вторгнення Росії в Україну минулого року.

Кенія, яка є споживачем російського зерна та добрив, цього тижня заявила, що крок Росії був "ударом у спину".

Путін сказав, що Росія вийшла з зернової угоди через небажання ЄС скасувати санкції. У російському МЗС заявляють, що через рік підсумки роботи з реалізації зазначених домовленостей виглядають невтішно. Російські банківські платежі, страхування та транспортна логістика, постачання запчастин та закордонні активи виявилися повністю заблокованими, а отже ООН не виконала жодну з п’яти умов Росії.

Президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган цього тижня заявив, що Росія все ще "за" чорноморську угоду, і закликав Захід піти на поступки Путіну в цьому питанні.

Джерело фото: ua.depositphotos.com