НБУ курс:

USD

41,48

--0,01

EUR

44,75

+0,00

Готівковий курс:

USD

41,43

41,33

EUR

45,13

44,95

Файли Cookie

Я дозволяю DELO.UA використовувати файли cookie.

Політика конфіденційності

В Україні зростає попит на соняшниковий шрот: які ціни на внутрішньому ринку

В Україні зростає попит на соняшниковий шрот: які ціни на внутрішньому ринку
Фото: Depositphotos

В Україні значно зріс попит на соняшниковий шрот, а разом з ним – і ціни, які на сьогоднішній день на внутрішньому ринку виросли до 200 $/т.

Як забезпечити розвиток і стійкість компаній: досвід TERWIN, NOVUS, Arcelor Mittal, СК ІНГО та 40 інших провідних топменеджерів та державних діячів.
11 квітня на Business Wisdom Summit дізнайтесь, як бізнесу адаптуватися до нових регуляторних вимог, реагувати на зміни та залучати інвестиції у нинішніх умовах. Реальні кейси від лідерів українського бізнесу.
Забронювати участь

Про це повідомила старший менеджер олійноекстракційного заводу Альона Царьова, передає Latifundist.

"Всередині країни шрот у попиті, ціни шалені. Наприклад, 200+$ ви легко отримаєте на великій воді, і заберуть у вас його не дивлячись. А от якщо подивитись на зовнішні ринки, то й нема цього всього", — зазначила Царьова.

Ціни на шрот за напрямками:

  • 300-305 $/т на умовах CIF Китай, 
  • Таїланд 350 $/т на умовах CIF, 
  • 245-250 $/т на СIF Мармара, Туреччина, 
  • Європа 270-275 $/т на умовах СІF Іспанія, Франція, Італія.

Нагадаємо, станом на 11 березня 2024 року середні ціни на соняшниковий шрот становили 170 доларів за тонну з урахуванням доставки в порт, що на 5 доларів за тонну більше, ніж було на попередньому тижні.

Водночас переробка соняшнику в Україні збільшилася у березні 2024 року до тримісячного максимуму, склавши близько 1,49 млн т (+9% до лютого; +10% до березня 2023 р.)

Експорт української олії

Україна скоротила експорт соняшникової олії до ЄС. Так, експорт соняшникової олії з України у лютому досягнув 603 тисяч тонн, що лише на 1% менше, ніж у січні, ставши другим найбільшим показником для лютого в історії. Найвищий показник було зафіксовано у 2019/20 маркетинговому році – 627 тисяч тонн.

Головною причиною зниження експорту цього місяця стало скорочення поставок до країн Європейського Союзу на 10%, через що, не дивлячись на великий попит на початку сезону, запаси соняшникової олії залишаються на задовільному рівні.

Додамо, що за перші чотири місяці сезону 2023/24 Китай значно збільшив закупівлю української високоолеїнової соняшникової олії, майже потроївши імпорт, в той час як країни Європейського Союзу зменшили його на 13%.

Зазначимо, Україна "випала" з ринків рослинної олії в період високого попиту та цін через війну. Але не зважаючи на всі труднощі, з логістикою, у вересні 2023 року Україна експортувала рекордний обсяг соняшникової олії в країни ЄС та Індію. 

Фото: ua.depositphotos.com