Leroy Merlin очолила рейтинг компаній, які "застрягли" в РФ: хто продовжує спонсорувати агресора

Leroy Merlin ніяк не може вийти з російського ринку.
Leroy Merlin ніяк не може вийти з російського ринку. Фото: wikimedia.org

Рейтинг компаній, які ніяк не можуть вийти з ринку РФ, очолили французька Leroy Merlin, яка вирішила передати російський бізнес місцевому топ-менеджменту, японська JT Group та американська Philip Morris.

Адаптуйте бізнес-стратегію до сучасних викликів разом з управлінцями «Біосфера», Ajax, Bolt, Prom.ua, Uklon та ще понад 60 топових компаній
13 грудня на GET Business Festival отримайте перевірені стратегії залучення інвестицій для бізнесу, просування продукту онлайн та цифровізації бізнесу.
Забронювати участь

Про це повідомляє Forbes, який  представив рейтинг найбільших іноземних компаній (належать іноземним власникам більш ніж на 50%) у Росії у 2022 році.

Зазначається, що порівняно з минулим роком список оновився майже наполовину: з нього вибули 22 учасники, які призупинили чи закрили бізнес у країні-агресорі.

Серед них - торішній лідер Volkswagen, який отримав виручку у 517 млрд рублів в 2021 та залишив російський ринок. У той же час у список додалися нові компанії з Китаю, Туреччини та Білорусії.

Очолив рейтинг французький ретейлер Leroy Merlin, виручка якого в Росії за підсумками 2022 року, за даними агентства INFOLine, склала 529,7 млрд рублів. У березні цього року Leroy Merlin повідомила, що передасть російський бізнес в управління місцевому топ-менеджменту.

На другому місці опинилася японська тютюнова компанія JT Group (432,6 млрд руб.), слідом йде американська Philip Morris International (399,9 млрд руб.). До топ-10 також увійшли:

  • американська PepsiCo - 303,7 млрд руб.; 
  • французька Elo ("Ашан" / "Атак") - 292,6 млрд руб.; 
  • нідерландська VEON («ВимпелКом») - 286,4 млрд руб.; 
  • німецька Metro AG - 223,6 млрд руб.; 
  • американська Mars - 201,4 млрд руб.; 
  • швейцарська Nestle - 195 млрд руб.; 
  • китайська Chery Automobile - 147,5 млрд руб.

"Дочка" німецького концерну Uniper "Юніпро", чиї акції перейшли під зовнішнє управління, посіла 19-е місце з виручкою 105,8 млрд рублів, а російська «дочка» Danone і пивоварна компанія «Балтика», які підпали під дію того ж указу, — 16-те та 20-те місця відповідно.

Крім Volkswagen, рейтинг залишили Renault, Apple, Toyota Motor, Samsung Electronics та інші.

Загалом у рейтингу присутні компанії з 18 країн, зокрема вісім американських (рік тому в ньому були учасники з 17 країн, з них десять із США).

Число турецьких компаній у списку за рік зросло з одного до п'яти (по стільки ж учасників у списку від Німеччини та Франції), китайських до шести. 

Багато закордонних компаній оголосили про плани згорнути бізнес у Росії, продати свої російські активи або припинити інвестувати після початку воєнних дій в Україні та введення санкцій. За оцінками Центробанку РФ, всього з березня 2022-го до березня 2023 року іноземні інвестори здійснили близько 200 угод з продажу своїх російських активів. 

Нагадаємо,  Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) внесло французьку корпорацію Auchan до переліку міжнародних спонсорів війни. Попри це усі магазини мережі Auchan в Україні продовжують роботу у штатному режимі, крім магазину "Ашан" у Києві по вулиці Здолбунівській, 17, у який влучили уламки російської ракети 30 серпня.

Як стало відомо в квітні, Leroy Merlin вирішила продати всі складські приміщення в Росії.

Нагадаємо, у березні французька група ADEO, яка володіє Leroy Merlin, заявила про намір продати всі свої магазини в Росії.