НБУ курс:

USD

41,25

--0,08

EUR

43,56

--0,13

Готівковий курс:

USD

41,65

41,58

EUR

44,12

43,95

Уряд запустив механізм компенсації інвесторам за збудовану інфраструктуру й інженерні комунікації

Уряд запустив механізм компенсації інвесторам за збудовану інфраструктуру й інженерні комунікації
Уряд запустив механізм підтримки великих інвестиційних проєктів. Колаж: delo.ua

15 березня уряд затвердив процедуру компенсації вартості зведених інвесторами об'єктів інженерних комунікацій і об’єктів інфраструктури, а також – витрат на підключення до мереж, що є ключовою умовою для підтримки інвесторів.

Відкрийте нові горизонти для вашого бізнесу: стратегії зростання від ПриватБанку, Atmosfera, ALVIVA GROUP, Bunny Academy та понад 90 лідерів галузі.
12 грудня на GET Business Festival дізнайтесь, як оптимізувати комунікації, впроваджувати ІТ-рішення та залучати інвестиції для зростання бізнесу.
Забронювати участь

Про це повідомляє Міністерство економіки.

Згідно з повідомленням, інвестиційні проекти зі значними інвестиціями можуть розраховувати на державну підтримку, якщо їхня вартість перевищує 12 млн євро і вони реалізуються протягом до 5 років у ключових галузях.

"Тобто, якщо інвестор побудував дорогу, провів воду, газ, або електроенергію до свого заводу чи іншого об’єкта інвестицій, то держава компенсує йому ці витрати.Крім того, інвестор тепер матиме можливість отримати і компенсацію своїх витрат за підключення та приєднання до інженерно-транспортних мереж", - розповів прем’єр-міністр Денис Шмигаль.     

Заявники мають надати до Мінекономіки документацію для оцінки проекту, після чого може бути укладено спеціальний інвестиційний договір.

"Це критично важливо для залучення інвестицій, що сприятиме відновленню та розвитку країни. Ми надаємо комплексну підтримку інвесторам, готовим реалізовувати масштабні проекти в Україні, включаючи сприяння, податкові канікули, компенсації вартості об’єктів інфраструктури. Для цього в бюджеті цього року передбачено 3 мільярди гривень", - заявила міністр економіки Юлія Свириденко.

Для отримання підтримки інвесторам надається допомога у вигляді земельних ділянок, компенсації витрат на інфраструктуру, податкових пільг, безмитного імпорту обладнання тощо. Проекти мають сприяти створенню нових високооплачуваних робочих місць та розвитку виробництва.

Які проєкти можуть отримати компенсацію

Держава пропонує інвесторам різноманітні форми підтримки, які можуть досягати до 30% загальної вартості значного інвестиційного проекту, включаючи:

  • Ексклюзивне право на використання земельних ділянок, що належать державі чи місцевій громаді;
  • Компенсацію за зведення інфраструктурних об’єктів та витрати на приєднання до мереж;
  • Податкові преференції;
  • Можливість безмитного імпорту обладнання, необхідного для реалізації проекту;
  • Відшкодування втрат у лісовому господарстві.

Інвестиційні проекти повинні передбачати будівництво нових, модернізацію існуючих об’єктів, введення нових технічних або технологічних рішень, а також створення додаткових робочих місць з заробітною платою, що на 15-50% перевищує середній рівень по регіону для аналогічного виду діяльності.

Тобто, інвестор повинен створити:

  • 10 нових робочих місць із заробітною платою щонайменше на 50% вищою за середню зарплату в регіоні за таким же видом діяльності; 
  • або 30 нових робочих місць із зарплатою щонайменше на 30% вищою за середню зарплату в регіоні за таким же видом діяльності;
  • або 50 нових робочих місць  із зарплатою щонайменше на 15% вищою за середню зарплату в регіоні за таким же видом діяльності.

Нагадаємо, 12 березня Кабінет міністрів затвердив порядок та методологію оцінки проектів зі значними інвестиціями з метою залучення коштів для економічного відновлення країни.

А ще 12 вересня минулого рока президент Володимир Зеленський підписав зміни до закону про державну підтримку інвестиційних проектів із значними інвестиціями в Україні", якими вимога щодо розміру значних інвестицій була пом'якшена з 20 млн євро до 12 млн євро.