- Категорія
- Економіка
- Дата публікації
- Змінити мову
- Читать на русском
Через війну російський рубль скотився до 16-місячного мінімуму
Росія збільшує витрати на війну проти Україні на тлі падіння експортних надходжень. Разом ці чинники посилюють тиск на російський валютний ринок, який і без того страждає від західних санкцій і ескалації відтоку капіталу. Внаслідок цього в середині серпня курс російського рубля відносно долара США впав до 16-місячного мінімуму.
Про це повідомляє британська щоденна газета Financial Times.
Курс російського рубля до долара США
Російська валюта втратила приблизно 25% своєї вартості протягом 2023 року і ослабла до 100 рублів за долар. Падіння компенсувало зростання рубля минулого року, коли після повномасштабного вторгнення Росії в Україну послідувало різке підвищення цін на нафту і газ.
Чому дешевшає російська валюта
Останніми тижнями падіння прискорилося після того, як західні санкції обмежили приплив капіталу, а європейські країни відмовилися від імпорту російських енергоносіїв, зменшивши доходи, які країна отримує від продажу нафти.
Підписуйтесь на Telegram-канал delo.uaЗбільшення витрат на війну та виплати сім'ям ліквідованих в Україні окупантів спочатку позитивно вплинули на внутрішню економіку РФ. Але згодом збільшило дефіцит бюджету, штовхнувши курс національної валюти вниз.
Сплеск витрат призвів до 20% зростання річного імпорту в першій половині 2023 року.
Крім того, рубль реагує на події в РФ та на окупованих територіях. Так, російські банки почали різко піднімати курси валют на тлі заколоту "вагнерівців", який виявився невдалим. Тоді долар за добу в середньому додав 20-30 рублів, євро — 10-15 рублів. Після оголошення заколоту також різко обвалилися акції російських компаній.
Російський валютний ринок також традиційно відреагував на події в Криму — вибухи на Керченському мосту. Національна валюта почала втрачати в ціні по відношенню до долара США та євро.
Джерело фото: ua.depositphotos.com