МВФ спрогнозував зростання ВВП України вже у 2023 році

ввп україни, економічні показники україни
Фото: ua.depositphotos.com

Міжнародний валютний фонд фіксує "надзвичайну стійкість" української економіки на тлі викликів війни та енергетичної кризи. Оцінивши всі ризики, МВФ дійшов висновку, що ВВП України може зрости в 2023 році після падіння на 30% у 2022-му.

Адаптуйте бізнес-стратегію до сучасних викликів разом з управлінцями «Біосфера», Ajax, Bolt, Prom.ua, Uklon та ще понад 60 топових компаній
13 грудня на GET Business Festival отримайте перевірені стратегії залучення інвестицій для бізнесу, просування продукту онлайн та цифровізації бізнесу.
Забронювати участь

Про це йдеться в пресрелізі МВФ.

Аналітики МВФ підвищили зростання реального ВВП України на 2023 рік до діапазону від 1% до 3%, водночас під час затвердження програми EFF у березні цей діапазон становив від -3% до +1%.

Покращення прогнозу аргументують тим, що економічна активність у першому кварталі різко зросла, оскільки енергетична система швидко відновлювалася після атак на критичну інфраструктуру, валютні ринки стабілізувалися, а інфляція почала рішуче знижуватися.

"Очікується сильніше відновлення, оскільки економіка поступово адаптується до умов війни", — підсумували в МВФ.

Водночас НБУ очікує, що у 2023 році реальний ВВП України зросте на 2%, а інфляція в країні сповільниться до 14,8%. Стрімкішому відновленню економіки перешкоджають бойові дії, які відлякують інвесторів, а також логістичні обмеження для експорту та слабкі темпи повернення вимушених мігрантів з-за кордону. 

Наразі прямі втрати матеріальних активів та інфраструктури України через повномасштабне вторгнення ЗС РФ оцінюються майже в $140 мільярдів - це 2/3 від довоєнного ВВП.

Джерело фото: ua.depositphotos.com