НБУ курс:

USD

41,29

+0,03

EUR

43,47

--0,10

Готівковий курс:

USD

41,60

41,55

EUR

44,05

43,81

Україна зупинить експорт зерна із портів у разі загрози у Чорному морі, — Мінінфраструктури

Україна зупинить експорт зерна із портів у разі загрози у Чорному морі, — Мінінфраструктури

Якщо Росія буде проводити маніпуляції в Чорному морі, які за оцінкою компетентних органів будуть становити небезпеку, то ініціатива з розблокування портів для експорту зерна буде призупинена. Про це заявив міністр інфраструктури Олександр Кубраков в ході брифінгу 25 липня.

Відкрийте нові горизонти для вашого бізнесу: стратегії зростання від ПриватБанку, Atmosfera, ALVIVA GROUP, Bunny Academy та понад 90 лідерів галузі.
12 грудня на GET Business Festival дізнайтесь, як оптимізувати комунікації, впроваджувати ІТ-рішення та залучати інвестиції для зростання бізнесу.
Забронювати участь

При цьому він не уточнив, за яких саме обставин Україна зупинить експорт зерна, враховуючи, що РФ вже атакувала порти після підписання угоди в Стамбулі. При цьому ракетний удар по одному з портів не став причиною для зупинки процесу вивезення зерна.

Коментуючи цей інцидент, Кубараков сказав, що для України головне — контролювати навігацію у Чорному морі при експорті зернових культур.

"Для нас це (експорт зерна – Delo.ua.) також важливо, як і для всього цивілізованого світу. Ми з вами прекрасно розуміємо, якщо щось буде відбуватися у Чорному морі, то, звичайно, ця ініціатива буде зупинена", — сказав очільник Мінінфраструктури.

Він підкреслив, що Україна укладала угоду не з РФ, а з ООН і Туреччиною, й останні висловили свою позицію з приводу дій країни-агресора. Кубраков зазначив, що цей документ не означає завершення війни, тому, очікувано, що Росія продовжить атакувати міста України.

"Наші порти, як атакували, так і будуть атакувати. Мова йде виключно про навігацію у Чорному морі. Для нас принципово було, щоб в наших портах, територіальних водах ми повністю все контролювали. Наші сили, Військово-морські сили, щоб вони були виключно силами України. Щоб там не було ніяких представників ООН чи інших країн. Їх не було та не буде. У тому числі завдячуючи поверненню контролю над островом Зміїний", — резюмував він.

Нагадаємо, в одеському порту, який 23 липня зазнав ракетних ударів з боку Російської Федерації, знаходилося зерно, яке призначалося на експорт.

Цей обстріл стався після підписання представниками України, Росії та Туреччини 22 липня у Стамбулі за підтримки ООН двох ідентичних угод щодо відновлення експорту зерна з українських портів.

У зв'язку з цим МЗС України закликало ООН та Туреччину забезпечити дотримання Росією своїх зобов'язань у рамках безпечного функціонування зернового коридору.