- Категорія
- Енергетика
- Дата публікації
- Змінити мову
- Читать на русском
На Харківщині готуються запустити 21 газотурбінну й газопоршневу електростанцію на 150 МВт
Фахівці "Харківобленерго" наразі підготували технічні умови для приєднання до електромереж 21 об'єкта розподіленої генерації. Як ідеться в повідомленні компанії, це газотурбінні та газопоршневі установки загальною потужністю 140-150 МВт. При цьому заяви про приєднання генеруючих установок до мережі продовжують надходити.
За словами виконуючого обов'язки генерального директора "Харківобленерго" В’ячеслава Кравцова, основними заявникам на приєднання об'єктів розподіленої генерації до мереж є комунальні підприємства "Харківські теплові мережі" та "Харківводоканал".
Наразі "Харківобленерго" готове оперативно приєднати нові установки за спрощеною процедурою. Там нагадують, що Нацкомісія з регулювання енергетики й комунальних послуг впровадила зміни, направлені на скорочення термінів видачі та погодження технічних умов та зменшення кількості документів для отримання послуги з приєднання генеруючих установок до мереж.
У компанії розраховують, що заявлені генераційні потужності будуть встановлені та підключені протягом найближчих місяців, що забезпечить безперебійне функціонування опалення та водопостачання під час можливих відключень світла.
Потреба Харківщини в розподіленій генерації
Зазначимо при цьому, що наприкінці липня мер Харкова Ігор Терехов заявляв, що обласному центру необхідно до опалювального сезону встановити 141 генераційну і когенераційну установку, щоб децентралізувати систему енергоживлення. За словами очільника міста, тоді в ньому було встановлено 22 когенераційні установки і 31 модульну котельню.
Перед цим, 29 липня, Харків відвідав президент Володимир Зеленський, який провів нараду щодо безпекової та енергетичної ситуації у регіоні. Основна увага була приділена саме підготовці регіону до опалювального періоду.
За словами глави держави, у влади є розуміння, "як поступово, крок за кроком буде заповнюватись дефіцит електрики", викликаний руйнуванням електростанції російськими обстрілами й ракетними атаками.
Нагадаємо, що росіяни зруйнували Харківську ТЕЦ-5, яка забезпечувала місто теплом та електроенергією, і на відновлення якої тепер знадобляться роки. Окрім ТЕЦ, у місті були зруйновані і усі трансформаторні підстанції.
Раніше в липні Харків відвідав прем'єр-міністр Денис Шмигаль, якому показали чотири когенераційні газопоршневі установки сумарною потужністю 6 МВт, встановлені на території одного з енергооб’єктів. Вони постачатимуть тепло мешканцям у разі відсутності електроенергії.
Когенераційні установки встановлюють не лише в обласному центрі: зокрема, в липні повідомлялося, що шість таких об'єктів мають запрацювати в Чугуєві, забезпечуючи 75% теплопостачання міста.