ФГВФО почав продаж активів Промінвестбанку з Бирзулівського ГЗК: торги стартують з 5,8 млрд гривень

ФГВФО почав продаж активів Промінвестбанку з Бирзулівського ГЗК: торги стартують з 5,8 млрд гривень
Фото: сайт "Велти"

Фонд гарантування вкладів фізичних осіб розпочинає продаж активів Промінвестбанку, який ліквідується. Як ідеться у повідомленні установи, першим лотом (№G16N021140) виступають права вимоги за кредитними договорами, що укладені з двома юридичними особами із загальною заборгованістю 5,8 мільярдів гривень.

Ми продовжуємо воювати з окупантом на інформаційному фронті, надаючи виключно перевірену інформацію та аналітику.
Війна позбавила нас можливості заробляти, просимо Вашої підтримки.
Підтримати delo.ua

Забезпеченням за договорами виступає нерухомість промислового призначення (виробничі комплекси, корпуси тощо) загальною площею 10 370 квадратних метрів, обладнання у складі цілісного майнового комплексу збагачувального комбінату, обладнання виробничої інфраструктури, автотранспорт та спецтехніка в колишньому Новомиргородському районі Кіровоградської області.

Також у забезпечення кредиту входять корпоративні права на 100% статутного капіталу одного з позичальників та фінансова порука юридичної та фізичних осіб.

Початкова ціна лоту становить 5,8 мільярда гривень. Торги відбудуться 1 серпня у системі "Prozorro.Продажі" за англійською моделлю аукціону, тобто з поступовим підвищенням пропонованої ціни.

Участь в аукціоні можуть узяти як юридичні, так і фізичні особи, окрім самих позичальників та поручителів за кредитами, а також осіб, пов'язаних з Росією. Кошти, отримані від продажу активів Промінвестбанку, фонд спрямує на розрахунки з його кредиторами.

Зазначимо, що мова йде про кредит, взятий в 2011 році у ПІБ компанією "Велта", яка є власником гірничо-збагачувального комплексу, що складається з двох ліній з видобутку та переробки ільменітових руд на Бирзулівському родовищі біля села Коробчине Кіровоградської області.

Комплекс був збудований у 2011 році, перша черга виробництва ільменіту (тобто титанового залізняку) була запущена в квітні 2012 року, друга - в серпні 2013 року. Однак 8 жовтня 2014 року на території цеху гравітації №1 першої черги ГЗК сталася пожежа, внаслідок якої об'єкт було знищено майже повністю. Втрачені потужності першої черги вдалося відновити лише в 2016 році. В 2017 році "Велта" домоглася через суди відтермінувати повернення позики на п'ять років до липня 2021 року. Однак в 2018 році Верховний суд скасував це рішення й відправив справу на новий розгляд в суд першої інстанції, який зрештою залишив її без розгляду.

Нагадаємо, що Національний банк України вирішив відкликати ліцензії та ліквідувати Промінвестбанк та Міжнародний резервний банк (екс-Сбербанк) ще 25 лютого, наступного дня після початку російського військового вторгнення в Україну.

При цьому 12 травня Верховна Рада схвалила указ президента Володимира Зеленського про введення в дію рішення Ради національної безпеки та оборони від 11 травня про примусову націоналізацію Промінвестбанку, що належав російській державній корпорації "ВЕБ.РФ", а також МР Банку.