НБУ курс:

USD

41,25

--0,08

EUR

43,56

--0,13

Готівковий курс:

USD

41,65

41,58

EUR

44,12

43,95

Розробники Brave1 презентували дистанційний комплекс для розмінування

Розробники Brave1 презентували дистанційний комплекс для розмінування
Ratel Deminer — дистанційний трал для розмінування. Фото: Михайло Фередоров

28 березня на базі кластеру Brave1 розробники презентували Ratel Deminer — дистанційний мінний трал, який знаходить та нейтралізує протипіхотні міни. Комплекс отримав статус BRV1, тобто розробку визначили пріоритетною для Сил безпеки і оборони.

Відкрийте нові горизонти для вашого бізнесу: стратегії зростання від ПриватБанку, Atmosfera, ALVIVA GROUP, Bunny Academy та понад 90 лідерів галузі.
12 грудня на GET Business Festival дізнайтесь, як оптимізувати комунікації, впроваджувати ІТ-рішення та залучати інвестиції для зростання бізнесу.
Забронювати участь

Про це повідомив міністр цифрової трансформації Михайло Фередоров.

Зазначено, що комплекс оснащений камерою денного бачення, що допомагає краще ним керувати. Ratel Deminer знищує міни типу ПФМ-1, ПМН-4, ПМН-3 та ПМН-2.

Він працює від пульту дистанційного керування, що значно знижує ризики для життя військових і саперів.

Фередоров  розповів, що розробники Ratel Deminer вже провели його випробування в реальних умовах.

Комплекс був використаний для гуманітарного розмінування територій біля Святогірська Донецької області. Зараз його доопрацьовують і збільшують потужності.

Це не перша розробка від цього виробника, яка пройшла шлях у Brave1. Наземні роботи Ratel S та Ratel M отримали кодифікації, їх активно використовують у військах.

В Україні масово виробляють роботів щоб мінімізувати людей на полі бою

Україна запускає серійне виробництво роботизованих платформ для використання на землі, які здатні виконувати різноманітні завдання, зокрема, діяти у ролі камікадзе, бойових турелей, обладнання для мінування та розмінування, а також забезпечувати евакуацію.

Головною місією таких систем є значне зниження потреби у безпосередній участі людей у бойових діях, спрямовуючи на це інноваційні технології.

На платформі Brave1 зареєстровано понад 140 роботизованих систем, 96 з них пройшли оборонну експертизу, 14 розробок кодифіковано за стандартами НАТО. Частина із цих роботів уже працює на фронті, як-от турель ШаБля.

Нагадаємо, в межах кластеру для розвитку військових технологій Brave1 українські розробники з команди FoxTac розробили платформу з дистанційним керуванням, яка здатна евакуйовувати поранених з поля бою.