- Категорія
- Кар'єра
Топ-матеріал “Ми працюємо над тим, щоб перейти на проєктну роботу, застосовуючи Agile-підхід”, — Ірина Проніна, Lantmännen АХА
Поточні умови ведення бізнесу потребують змін у підходах, каже HR & Legal Director компанії Lantmännen АХА Ірина Проніна. У компанії постійно покращують умови роботи та підходи, зокрема, у тестовому режимі бізнес впроваджує проєктну модель роботи, а працівників перенавчають та мотивують.
- Категорія
- Бізнес
Топ-матеріал "Ми інвестуємо 60 млн євро у новий завод у Литві", — Ростислав Вовк, співвласник Kormotech
Згідно з новою стратегією розвитку до 2028 року компанія Kormotech планує нарощувати експортні операції. У компанії вважають, що зосередженість українського бізнесу на експорті є ключовою умовою зміцнення економіки України. Це також про відповідальність лідерів — просувати упізнаваність та підвищувати авторитет продукції, виробленої в Україні, на світовій арені. СЕО та співвласник компанії Kormotech Ростислав Вовк розповів, як компанія масштабується на глобальному ринку і скільки інвестує у розвиток.
Одним з найбільш критично дефіцитних матеріалів для повоєнної відбудови є листове скло, виробництва якого в Україні не було вже багато років. Раніше матеріал виробляли в Лисичанську, проте завод "Пролетарій" потужністю 15 млн кв. метрів на рік був зруйнований ще в 2014 році і зараз він знаходиться на окупованій території.
- Категорія
- Агро
Ми запустимо підготовку топових аграрних чиновників, — Алекс Ліссітса
Алекс Ліссітса (50 років) — засновник найбільшої в країні аграрної асоціації “Український клуб аграрного бізнесу” (УКАБ), власник 5% акцій агрохолдингу ІМК, експерт в галузі АПК. В українському агро з 2006 року. Кілька років поспіль очолював рейтинг найкращих керівників сільгоспсектору, а деякі з його колишніх підлеглих зараз займають керівні посади в Мінагрополітики. В інтерв’ю Delo.ua розкрив невтішні прогнози для збиткових агропідприємств, амбіцію підготувати керівників для аграрного міністерства та про кліматичні зміни, внаслідок яких врожай подекуди збільшується вшестеро.
- Категорія
- Бізнес
"До 2030 року дистрибуція буде повністю автоматизованою", — Олексій Соболєв, AFINA Group
За останні 20 років сектор дистрибуції непродовольчих товарів масового вжитку зазнав кардинальних змін. Якщо в середині 2000-х на ринку домінували локальні гуртовики, що працювали з невеликими магазинами та ринками, то зараз ринок став більш структурованим, а дистрибутори співпрацюють з великими мережами супермаркетів та оперують власними складськими потужностями. В найближчому майбутньому дистрибуція ставатиме дедалі більш автоматизованою Вже зараз компанії будують роботизовані склади та використовують для доставки дронів. Директор з розвитку AFINA Group Олексій Соболєв розповів про зміни які чекають на ринок у найближчому майбутньому та кроки, які потрібно зробити, щоб до цих змін адаптуватися.
- Категорія
- Банки
АктуальноАктуально Як мобільний застосунок Alliance виводить банк на новий рівень — інтерв'ю з заступником голови Правління Alliance bank, Сергієм Бочаровим
Запуск мобільного застосунку є важливим етапом трансформації банку. Нещодавно Alliance bank запустив свій універсальний банківський застосунок, в якому одночасно можуть вести рахунки фізичні особи, ФОПи та юрособи. Ця новинка активно набирає популярності завдяки своїй зручності та вигідним продуктовим пропозиціям.
Про особливості нового застосунку та його роль у розвитку банку розповів Сергій Бочаров, заступник голови Правління Alliance bank та керівник проєкту мобільного банкінгу Alliance.
- Категорія
- Фінанси
Майбутнє фінансових сервісів: Георгій Шейко про впровадження інновацій у бізнесі KИT Group
Цифровізація фінансових послуг, зростання ролі онлайн-платформ і необхідність адаптації до нових реалій — такі тренди визначають розвиток українського ринку та його операторів, зокрема у сфері обміну валют. Водночас конкуренція між банками та небанківськими установами підштовхує гравців до постійного вдосконалення послуг і впровадження інновацій. Про те, як KИT Group, найбільший оператор небанківських фінансових послуг у сегменті валютообмінних операцій, відповідає на виклики ринку та визначає його розвиток, розказав Георгій Шейко, директор зі стратегічного розвитку компанії.
- Категорія
- Бізнес
Ігор Ніконов: Потенціал для будівництва житла у Києві є ще на 100 років
Засновник однієї з найбільших київських будівельних компаній Ігор Ніконов - один з небагатьох забудовників, хто готовий оголосити про старт нового амбітного житлового проєкту. Як будувати в Києві під час війни - Ніконов розповів в інтерв’ю Delo.ua.
- Категорія
- Креативні індустрії
Фото-матеріал "В Україні багато талановитих молодих дизайнерів, і мій Instagram переповнений їхніми роботами", — стиліст Франк Вільде
З 2022 року Instagram берлінського стиліста Франка Петера Вільде наповнений власними фотографіями у жовто-блакитному вбранні та українському національному одязі, зробленими у ліфті. Таким чином він привертає увагу світової спільноти до війни в Україні та закликає міжнародних політиків і людей з різних країн підтримувати українців. Delo.ua вдалося поспілкуватися з одним із найпалкіших прихильників України, берлінським стилістом — Франком Петером Вільде — про його стиль, любов до української моди та підтримку України в ці важкі часи.
- Категорія
- Бізнес
Придбання елеватора та створення залізничного парку потрібне нам для розширення власного трейдингу, — Георг фон Нолкен, CFG
У 2024 році український агросектор нарощує інвестиції, вимушено поставлені на паузу після повномасштабного російського вторгнення. Зараз великі холдинги купують логістичні та харчові компанії, нарощують парк вагонів-зерновозів, розбудовують експортну інфраструктуру. Одна із найбільших компаній в цій галузі - "Контінентал Фармерз Груп" (CFG, раніше - "Мрія"), яка оброблює 195 тис. га в західних областях і є шостим найбільшим латифундистом України. Холдинг володіє елеваторами великої місткості, є одним із найбільших українських виробників зернових і олійних культур, а також картоплі. В ексклюзивному інтерв’ю для Delo.ua CEO "Контінентал Фармерз Груп" Георг фон Нолкен розповів, як компанія планує розвивати свій бізнес, куди інвестуватиме, та як купівля великого елеватора і вагонів-зерновозів посилить її сегмент трейдингу.
- Категорія
- Бізнес
топ платники податків: фарма “Ми повинні перейти на максимально прямі податки”, — Анатолій Редер, гендиректор “ІнтерХім”
Фармацевтичні компанії в Україні попри війну залишаються одними з найбільших платників податків. Крім обовʼязкових платежів до бюджету вони витрачають сотні мільйонів гривень на благодійність і допомогу ЗСУ.
Про необхідність зміни системи оподаткування в Україні; роль колективу в умовах війни та “клуб білого бізнесу” Delo.ua поговорило з Анатолієм Редером, генеральним директором компанії “ІнтерХім”, у рамках спецпроєкту “Економічна відповідальність: топ платники податків 2024”.
- Категорія
- Бізнес
В’ячеслав Мішалов: "На експортних ринках український бізнес втрачає через прорахунки політиків"
Дніпровський бізнесмен В’ячеслав Мішалов інвестує у різні сфери. Серед його активів — металургійне та машинобудівне підприємства, інтернет-провайдер, торгівля паливом, фінансовий сектор, нерухомість та ЗМІ. Він також був депутатом міськради Дніпра та півтора року секретарем міськради.
Про розвиток української промисловості, про плани щодо використання власного медіаресурсу, про партнера, який потрапив під санкції РНБО, та про свої політичні плани В’ячеслав Мішалов розповів в інтерв’ю Delo.ua.
- Категорія
- Фінанси
"У нас не буде пенсій, як в Європі", – Григорій Овчаренко, ICU
Які інструменти для інвестицій можуть використовувати українці? Як підвищення податків вплине на бізнес та економічну ситуацію? Чи зацікавлені іноземні інвестори в тому, аби заходити до України? Чому іноземці купують українські ОВДП? Та як забезпечити собі гідну старість? Про все це та багато іншого в інтервʼю Delo.ua розповів Григорій Овчаренко, директор з управління активами групи ICU в Україні.
- Категорія
- Бізнес
Після ОГХК ми можемо купити й інші титанові активи в Україні, — Володимир Лавренчук, NEQSOL
Група компаній NEQSOL Holding, власником якої є азербайджанець Насіб Гасанов, працює у сферах енергетики, телекомунікацій, будівництва та високих технологій. В Україні NEQSOL відомий перш за все як власник одного з найбільших операторів мобільного зв'язку "Vodafone Україна". Нещодавно компанія придбала ще один великий актив — Об'єднану гірничо-хімічну компанію, чим здивувала діючих гравців титанового ринку. Фонду держмайна вдалося продати ОГХК аж з четвертої спроби, при цьому NEQSOL Holding став єдиним учасником конкурсу з приватизації.
- Категорія
- Ритейл
Керуючий бізнесом мережі BROCARD Юрій Гаткін: "Відповідальний бізнес системно працює на економіку країни, а тому і на її боєздатність"
У інтерв'ю Delo.ua співзасновник та керуючий бізнесом мережі BROCARD Юрій Гаткін розповів про перспективи офлайн-торгівлі, конкуренцію на ринку косметики та парфумеріїї, проблему “сірого” імпорту, важливість сплати податків та розбудови “білого” бізнесу.
- Категорія
- Промисловість
Щомісяця на Brave1 реєструється орієнтовно 200 розробок для фронту — Наталія Кушнерська
Кластер для розвитку військових технологій в Україні Brave1 надав українським defense tech розробникам 363 гранти на 362,3 млн грн з моменту запуску програми фінансування у липні 2023 року. Завдяки грантам виробникам вдалось покращити понад 50% розробок. У більше як 80% розробок було покращено технологічний рівень готовності. Загалом на платформі зареєстровано понад 2,9 тис. різноманітних технологічних розробок від понад 1,3 тис. інноваторів. Також Brave1 залучив у чотири рази більше інвестицій в український defnce tech у 2024 році у порівнянні з минулим роком.
- Категорія
- Бізнес
Поставки нашого пива до деяких країн Європи виросли вп'ятеро, — Олег Хайдакін, Carlsberg Ukraine
Carlsberg - одна із найбільших у світі пивоварних компаній, з ринковою капіталізацією на рівні $16 млрд (107 млрд данських крон). Продає пиво та безалкогольні напої майже в 150 країнах під десятками брендів, найпопулярнішими з яких є пиво Tuborg (15% всіх продаж, та Carlsberg — 10%). В Україні компанія володіє трьома пивзаводами - в Києві, Львові та Запоріжжі. З початку повномасштабного російського вторгнення Carlsberg Group інвестувала в країну близько 2,5 млрд грн. Про найприбутковіші ніші пивоваріння, тренди ринку та майбутні інвестиції розповів гендиректор Carlsberg Ukraine Олег Хайдакін в ексклюзивному інтерв’ю Delo.ua.
- Категорія
- Бізнес
ЕксклюзивЕксклюзив Як працює та чим корисний для компаній аутсорсинг бізнес-процесів: кейси від фахівця IBM Руслана Сафарова
Аутсорсинг бізнес-процесів (BPO) став важливим інструментом для компаній, що прагнуть оптимізувати свою діяльність та зосередитися на ключових аспектах бізнесу. Від передачі рутинних завдань до спеціалізованих постачальників послуг до залучення експертів для складних функцій — аутсорсинг дозволяє бізнесу зменшити витрати, підвищити ефективність і отримати доступ до найсучасніших технологій та практик.