- Категорія
- Новини
- Дата публікації
- Змінити мову
- Читать на русском
Податкова опублікувала графік проведення документальних перевірок бізнесу
Державна податкова служба опублікувала План-графік проведення документальних планових перевірок платників податків на 2025 рік.
Зазначається, що всього буде перевірено 4759 платників податків, з них:
- юридичних осіб охоплює – 3325;
- фінансових установ та постійних представництв нерезидентів – 167;
- фізичних осіб – 1028;
- юридичних осіб з питань правильності обчислення, повноти і своєчасності сплати ПДФО , ВЗ та ЄСВ - 266.
Ознайомитись з повним переліком запланованих документальних перевірок платників податків на 2025 рік можна за посиланням.
Як зауважила членкиня комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Ніна Южаніна, на 1244 більше платників податків або на 35% податкова запланувала перевірити у 2025 році, ніж цьогоріч, при цьому юридичних осіб на 43% більше та фізичних осіб – на 12%.
"Це є наслідком завершення дії норми Податкового кодексу, якою визначалися обмежені (але більш об'єктивні) критерії для формування плану-графіку проведення документальних перевірок на 2023 та 2024 роки", - підкреслила Южаніна.
Вона додала, що у 2025 році планові документальні перевірки вийдуть на довоєнний рівень.
"На фоні підвищення податків у 2025 році – це абсолютне збільшення фіскального тиску – за виключенням 8 255 суб'єктів з "клубу білого бізнесу", для більшості яких планові перевірки цією владою скасовані", - підсумувала нардепка.
Зауважимо, що податкова може вносити зміни до План-графіку щомісячно з урахуванням обставин непереборної сили (форс-мажорних обставин), наявності/відсутності безпечних умов для проведення перевірок.
Додамо, за даними Реєстру виконавчих проваджень, за 11 місяців 2024 року відкрито 25 225 виконавчих проваджень через податкові борги бізнесу. Більшість бізнесів, з яких податкова стягує борги, знаходяться у Києві та Дніпропетровській області.
Раніше повідомлялося, що за 9 місяців 2024 року податкова провела понад 5 тисяч документальних перевірок ФОПів. Перевірок поменшало на чверть, проте сума штрафів у 5 разів більше, ніж у той самий період минулого року.
Також Державна податкова служба провела 16 тисяч камеральних перевірок ФОПів, які працюють з підакцизними товарами. Підприємцям нараховано 9,5 млн грн штрафів. Податківці також провели й фактичні перевірки "на місці", за ними винесено ще близько 9 тисяч рішень та виписано штрафних санкцій аж на 132,2 млн грн.