НБУ курс:

USD

41,64

+0,12

EUR

45,09

+0,11

Готівковий курс:

USD

41,65

41,55

EUR

45,35

45,15

"Була задіяна вибухівка". У розвідці сказали про наявність доказів підриву Каховської ГЕС

Андрій Юсов
Представник ГУР Андрій Юсов. Фото: сайт відомства

Українські фахівці не думають, що дамба Каховської гідроелектростанції просто "стомилася". Про це заявив представник Головного управління розвідки Міноборони України ​​Андрій Юсов у коментарі "Суспільному".

Як забезпечити розвиток і стійкість компаній: досвід TERWIN, NOVUS, Arcelor Mittal, СК ІНГО та 40 інших провідних топменеджерів та державних діячів.
11 квітня на Business Wisdom Summit дізнайтесь, як бізнесу адаптуватися до нових регуляторних вимог, реагувати на зміни та залучати інвестиції у нинішніх умовах. Реальні кейси від лідерів українського бізнесу.
Забронювати участь

Відповідаючи на питання про те, чи є докази підриву, оскільки дамба могла бути пошкоджена раніше і не витримати, він сказав: 

"Сценарії можуть бути різні. Але висновки попередні: фахівці не бачать причин думати, що дамба "стомилася". Є й інші чинники".

У представника ГУР уточнили, чи є докази саме підриву, на що він сказав: "Так. Була задіяна вибухівка".

Нагадаємо, що в жовтні 2022 року президент України Володимир Зеленський безпосередньо звинуватив Росію в підготовці підриву греблі Каховської ГЕС і повідомив, що російські військові замінували дамбу та агрегати гідроелектростанції.

У ніч на 6 червня 2023 російські війська підірвали Каховську ГЕС.

Зеленський на терміновому засіданні Ради національної безпеки та оборони доручив провести евакуацію та забезпечити всі міста й села питною водою.

Через підрив ГЕС під загрозою затоплення опинилися території в Херсоні, а також у Херсонському, Бериславському та Скадовському районах області. Там оголошено ІІІ рівень небезпеки – червоний.