Джонсон заручився достатньою підтримкою парламентаріїв для боротьби за посаду прем'єр-міністра Великобританії, - Sky News

Джонсон заручився достатньою підтримкою парламентаріїв для боротьби за посаду прем'єр-міністра Великобританії, - Sky News

Борис Джонсон одержав підтримку 100 парламентаріїв-консерваторів, чого достатньо для участі у балотуванні на пост очільника Консервативної партії та прем'єр-міністра Великобританії. Про це повідомляє видання Sky News з посиланням на власні джерела.

Ми продовжуємо воювати з окупантом на інформаційному фронті, надаючи виключно перевірену інформацію та аналітику.
Війна позбавила нас можливості заробляти, просимо Вашої підтримки.
Підтримати delo.ua

Його союзники заявили, що Джонсон "за те, щоб знову стати прем'єром", але йому, ймовірно, протистоятиме в перегонах за лідерство його колишній канцлер Ріші Сунак, чия відставка стала ключовою причиною того, що Джонсон залишив посаду очільника Консервативної партії та уряду в липні.

Також конкуренцію складе Пенні Мордаунт, лідер Палати громад, яка першою оголосила про свою кандидатуру на посаду лідера Консервативної партії та прем'єр-міністра Великобританії.

При цьому саме Джонсон лідирує в опитуванні, яке два дні тому проводили серед членів Консервативної партії, хто має стати новим прем'єр-міністром Великобританії.

Нагадаємо, 20 жовтня діючий прем'єр-міністр Великої Британії Ліз Трасс оголосила про наміри подати у відставку. Вона встановила антирекорд на посаді прем'єра Британії - займала її 44 дні. 

Ліз Трасс стала третьою жінкою-прем'єром Сполученого Королівства після Маргарет Тетчер та Терези Мей у вересні. У виборчих перегонах за посаду вона обійшла колишнього міністра фінансів Ріші Сунака з рахунком 81 326 голосів проти 60 399.