Фінляндія долучається до "танкової коаліції" для України

Фінляндія долучається до "танкової коаліції" для України

Фінляндія зробить свій внесок у так звану "танкову коаліцію", суть якої в тому, щоб країни-союзники об'єдналися та передати України якомога більше танків. Про це стало відомо під час спільного брифінгу фінляндського президента Саулі Нііністьо з українським колегою Володимиром Зеленським 24 січня.

Ми продовжуємо воювати з окупантом на інформаційному фронті, надаючи виключно перевірену інформацію та аналітику.
Війна позбавила нас можливості заробляти, просимо Вашої підтримки.
Підтримати delo.ua

"Сьогодні ми обговорили, що саме потрібно для цього на полі бою для нашої держави. У такому контексті ми обговорювали й участь Фінляндії в коаліції країн у питанні надання Україні сучасних західних танків. Ми дякуємо за підтримку. Такий внесок у перемогу для нас дуже важливий", – зазначив Президент України.

Нііністьо підтвердив, що між союзниками триває обговорення розширення платформи для передачі Україні танків.

"Взяти один танк тут, один там - цього недостатньо. Має бути потужний підрозділ у Європі. Ми обговорюємо змогу вибудувати такий підрозділ і ми розглядаємо різні варіанти з боку Фінляндії (щодо участі у танковій коаліції - Delo.ua)", - сказав президент Фінляндії.

При цьому він зауважив, що у контексті передачі танків Україні треба брати до уваги значний кордон Фінляндії з Росією, а також те, що країна поки не входить до НАТО.

Нагадаємо, основна увага щодо танків для Україні зараз сконцентрована на Німеччині: Берлін все ще відмовляється передавати Leopard 2. Водночас українська сторона очікує позитивного рішення в цьому питанні найближчим часом.

В будь-якому випадку Польща допускає створення коаліції з країнами, які готові дати Україні частину своїх Leopard 2, без участі Німеччини, якщо Берлін так і не погодить надання Україні цих танків.