НБУ курс:

USD

41,32

--0,06

EUR

44,63

+0,03

Готівковий курс:

USD

41,30

41,20

EUR

45,10

44,86

Файли Cookie

Я дозволяю DELO.UA використовувати файли cookie.

Політика конфіденційності

Голова Мінцифри розповів про цифровий рекрутинг до ЗСУ: яка мета нового проєкту

Михайло Федоров, Михаил Федоров
Голова Мінцифри Михайло Федоров. Фото: Facebook

В Україні почали розробку нового проєкту для цифрового рекрутингу до лав української армії. Він буде спрямований на пошук операторів дронів.

Як забезпечити розвиток і стійкість компаній: досвід TERWIN, NOVUS, Arcelor Mittal, СК ІНГО та 40 інших провідних топменеджерів та державних діячів.
11 квітня на Business Wisdom Summit дізнайтесь, як бізнесу адаптуватися до нових регуляторних вимог, реагувати на зміни та залучати інвестиції у нинішніх умовах. Реальні кейси від лідерів українського бізнесу.
Забронювати участь

Про це в ефірі телемарафону розповів віцепрем’єр з цифрової трансформації Михайло Федоров, передає "Радіо Свобода".

"Ми перебуваємо на фіналі цього проєкту. Пілот буде на напрямку безпілотників. Ми вже запустили декілька бета-тестувань із бригадами, коли шукаємо таргетовано пілотів-операторів для роти ударних дронів. Зараз тестуємо процес, наскільки є зворотний зв’язок від охочих вступити до лав ЗСУ", - зазначив голова Мінцифри.

Він пояснив, що на меті проєкту – допомогти зрозуміти всім охочим, ким вони можуть стати, скільки грошей будуть отримувати, скільки часу піде на навчання, і якими будуть їх бойові задачі.

Разом з тим, за його словами, є певні труднощі для запуску цього проєкту.

"Потрібно перебудовувати систему. Систему, де немає ТЦК, де по суті розповідається про можливості, переваги та досвід, який буде", - сказав Федоров.

Рекрутинг до Сил безпеки і оборони України

Нагадаємо, у кінці 2023 року Міноборони уклало угоди з компаніями, які безкоштовно надали свої майданчики і почали співпрацювати в інтересах поповнення українського війська мотивованими фахівцями: Lobby X, Work.ua, robota.ua, OLX Україна.

У відомстві пояснили, що рекрутинг проводиться паралельно із мобілізацією. Цей процес базується на підписанні контракту до кінця особливого періоду. При цьому, людина йде у визначену частину і на визначену посаду, максимально використовуючи свій цивільний досвід. Окрім того, контракт має низку переваг щодо соціального забезпечення.

Станом на початок січня 2024 року 389 підрозділів Сил безпеки й оборони України розмістили свої оголошення про вакансії на профільних ресурсах. Загальна кількість вакансій налічує 1847, а число відгуків на них – понад 17500.

"Це в середньому 9 відгуків на одну вакансію. Кількість відгуків зростає на всіх майданчиках щотижня. Так само зростає кількість вакансій від військових частин, яких стає все більше", - зауважила заступниця міністра оборони України Наталія Калмикова.

Крім того, вона озвучила прогноз, що в наступні місяці буде спостерігатися відчутна позитивна динаміка – мова йде про тисячі залучених людей.