НБУ курс:

USD

41,54

-0,00

EUR

45,00

-0,00

Готівковий курс:

USD

41,55

41,45

EUR

45,30

45,10

Історичний крок: Україна і Німеччина підписали двосторонню безпекову угоду

Історичний крок: Україна і Німеччина підписали двосторонню безпекову угоду
Фото: Bundeskanzler Olaf Scholz / twitter

Під час візиту президента України Володимира Зеленського до Берліна Україна та Німеччина уклали двосторонню угоду про безпекову співпрацю, у продовження декларації G7 про "гарантії безпеки" для України. 

Як забезпечити розвиток і стійкість компаній: досвід TERWIN, NOVUS, Arcelor Mittal, СК ІНГО та 40 інших провідних топменеджерів та державних діячів.
11 квітня на Business Wisdom Summit дізнайтесь, як бізнесу адаптуватися до нових регуляторних вимог, реагувати на зміни та залучати інвестиції у нинішніх умовах. Реальні кейси від лідерів українського бізнесу.
Забронювати участь

Про це повідомляє "Європейська правда" з посиланням на речника президента України Сергія Никифорова.

Зазначається, що деталі угоди будуть оприлюднені після брифінгу Зеленського з канцлером Німеччини Олафом Шольцом.

"Так довго, скільки буде потрібно. Володимир Зеленський і я підписали сьогодні угоду про наші довгострокові зобов'язання у сфері безпеки. Історичний крок. Німеччина і далі підтримуватиме Україну в боротьбі з російською агресивною війною", - написав Шольц у соцмережі Х.

<div><br></div>

Підписання безпекової угоди прокоментував і Зеленський:

"Сьогодні ми з Олафом Шольцом підписали Угоду про співробітництво у сфері безпеки та довгострокову підтримку між Україною та Німеччиною.

Безпрецедентний документ, що закріплює німецьку підтримку для України на рівні понад 7 мільярдів євро на цей рік. Це зброя, щодо якої вже є конкретні контракти. В угоді зафіксована чітка позиція Німеччини щодо санкцій проти агресора, трибуналу, заморожених активів", - зазначив президент.

За його словами, угода також передбачає механізм екстрених консультацій у разі можливого майбутнього збройного нападу Росії на Україну. 

"Дякую Німеччині та всьому німецькому народу за солідарність із нашою державою й людьми, за всю підтримку та допомогу", - підсумував Зеленський.

"Німеччина як член ЄС, НАТО та G7 підтвердила свою лідерську роль та ще більше зміцнила наше довгострокове стратегічне партнерство", - зазначив заступник керівника ОП Ігор Жовква.

Він зауважив, що укладенню угоди передували чотири раунди інтенсивних переговорів, у тому числі в Берліні. В результаті:

  • зафіксували рекордний рівень підтримки Німеччини на 2024 рік – €7,1 млрд фінансової і військової допомоги; 
  • Німеччина підтримує зусилля України на шляху реформ, зокрема у контексті прагнень України до членства в ЄС і НАТО.  Угода жодним чином не перешкоджає шляху України до майбутнього членства в НАТО; 
  • закріпили основні напрямки довгострокової військової підтримки Німеччини. Разом працюватимемо над забезпеченням стійких сил, здатних захищати Україну зараз і стримувати агресію в майбутньому, шляхом продовження надання допомоги Німеччини у сфері безпеки та сучасного військового обладнання; 
  • невійськовий блок співпраці включає не лише поглиблення економічного співробітництва і фінансово-технічну підтримку, але й підтримку стійкості енергетичної та іншої критичної інфраструктури, посилення співпраці у сферах інформаційної безпеки та боротьби з організованою злочинністю; 
  • особливу увагу приділено співпраці у сфері оборонної промисловості та підтримці високотехнологічного розвитку ВПК України, в тому числі за рахунок німецьких інвестицій; 
  • закріпили механізм екстреного реагування впродовж 24 годин та надання Україні додаткової невідкладної допомоги у випадку майбутньої агресії; 
  • угода передбачає поглиблення співпраці у питаннях компенсації збитків, спричинених російською агресією, та притягнення Росії до відповідальності за злочин агресії проти України шляхом створення відповідного трибуналу.

"Угода діє протягом 10 років з дати підписання і Німеччина продовжуватиме надавати підтримку Україні протягом усього строку дії цієї Угоди", - підкреслив Жовква.

Ознайомитись з текстом Угоди можна за посиланням.

Підписання такої ж угоди планується і з Францією, куди Зеленський вирушить після зустрічей у Німеччині.

Нагадаємо, 12 січня президент України Володимир Зеленський та прем’єр-міністр Великої Британії Ріші Сунак підписали двосторонню угоду в сфері безпеки. Це був перший безпековий договір у рамках домовленостей, які було узгоджено під час саміту НАТО у Вільнюсі між Україною, членами G7 та державами, що до них приєдналися.