НБУ курс:

USD

41,37

--0,05

EUR

44,61

--0,22

Готівковий курс:

USD

41,30

41,20

EUR

45,05

44,80

Файли Cookie

Я дозволяю DELO.UA використовувати файли cookie.

Політика конфіденційності

Китай, Росія та Іран розпочали спільні військово-морські навчання

Авіаносець, флот, Китай, Ляонін
Ілюстративне фото. Китайський авіаносець "Ляонін". Фото: Вікіпедія

З 15 до 19 березня в Оманській затоці пройдуть спільні військово-морські навчання трьох держав - Китаю, Ірану та Росії. Заходи отримали назву "Пояс безпеки-2023".

Як забезпечити розвиток і стійкість компаній: досвід TERWIN, NOVUS, Arcelor Mittal, СК ІНГО та 40 інших провідних топменеджерів та державних діячів.
11 квітня на Business Wisdom Summit дізнайтесь, як бізнесу адаптуватися до нових регуляторних вимог, реагувати на зміни та залучати інвестиції у нинішніх умовах. Реальні кейси від лідерів українського бізнесу.
Забронювати участь

Про навчання оголосили у Міністерстві національної оборони Китаю.

"Навчання "Пояс безпеки-2023" сприятимуть поглибленню практичної співпраці між військово-морськими силами країн-учасниць, ще раз продемонструють їхню готовність і здатність спільно захищати безпеку на морі, активно розбудовувати морську спільноту зі спільним майбутнім, а також нададуть позитивного імпульсу регіональному миру і стабільності", - йдеться у повідомленні.

Нинішні маневри стануть продовженням спільних тренувань трьох держав, проведених у 2019 і 2022 роках. Це може посилити співпрацю між Москвою, Пекіном та Тегераном. 

У Міноборони зазначили, що китайські військові направляють ракетний есмінець Nanning для участі у навчаннях. Відпрацьовуватимуть повітряний пошук, порятунок на морі, парад кораблів тощо.

Нагадаємо, в Китаї утрималися від засудження РФ через повномасштабне вторгнення в Україну і продовжують економічну співпрацю з країною-агресоркою. Західні офіційні особи неодноразово висловлювали стурбованість щодо ймовірності постачання Китаєм летальної зброї для РФ.

Окрім того, Китай витрачає мільярди доларів на поширення "отруйної дезінформації" включно з повідомленнями, співзвучними з позицією Росії щодо України.  Разом з тим, китайська влада поширює і російські наративи про вторгнення в Україну, намагаючись опосередковано виправдати дії Кремля.

За останній рік посилилося оборонне партнерство і між Москвою та Тегераном. Так, про перше застосування іранських безпілотників російськими окупантами стало відомо у вересні 2022 року.